Raporty
Posted By Admin

Kupujący online prowadzą ewidencję wydatków


Postępujący od miesięcy wzrost cen nie pozostaje bez wpływu na nas, Polaków. Co więcej, skłania do uważnej analizy domowych budżetów. W efekcie, kupujący online już w 32% prowadzą ewidencję wydatków offline! Tak wynika z badania Zachowania e-konsumentów w Polsce w 2022 roku.

Czytaj też: 6 mln Polaków chce płacić smartfonem w Black Friday

Według szacunków w Polsce wartość rynku e-commerce ma osiągnąć 105 mld PLN do kńca roku! Badanie na zlecenie PayU pokazuje jasno, że większość kupujących w sieci korzysta z zalet zakupów online od co najmniej 5 lat – 74%. Z kolei 8% wykonało pierwszą transakcję online w trakcie pandemii.

Czytaj też: Nest będzie wysyłał karty płatnicze paczkomatem

Co ciekawe, wygoda i łatwość kupowania w sieci z jednej strony napędza e-handel. Z drugiej jednak skłania kupujących online do ciągłego uczenia się i nadążania za zmieniającą się technologią. Blisko 70% e-konsumentów biorących udział w badaniu PayU jest zdania, że coraz szersza dostępność zakupów i płatności internetowych motywuje ich do zdobywania wiedzy o nowych produktach i usługach cyfrowych.

Czytaj też: Nowe standardy rozwoju softposów

kupujący online

Kupujący online prowadzą ewidencję wydatków

Z badania PayU wynika równocześnie, że 32% e-konsumentów prowadzi ewidencję wydatków online. Tymczasem 24% respondentów skrupulatnie podchodzi do planowania domowych rozchodów. Na przykład zapisując wydatki związane z zakupem usług i produktów zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Czytaj też: Nowy system zbliżeniowych płatności za przejazdy komunikacją miejską

W sierpniu br., gdy przeprowadziliśmy badanie, połowa e-konsumentów deklarowała, że mimo rosnących cen, poziom ich wydatków na zakupy w Internecie pozostanie bez zmian w kolejnych miesiącach. Obecnie nie dostrzegamy jeszcze negatywnego wpływu inflacji na wartość procesowanych transakcji i przygotowujemy się do najgorętszego okresu dla e-commerce w ciągu roku, czyli promocji wokół ‘Black Friday’ i ‘Cyber Monday’ oraz zakupów przedświątecznych.

– Joanna Pieńkowska-Olczak, prezes PayU.

Co trzeci badany wskazał także, że maksymalna kwota, którą może zapłacić za zakupy online mieści się w granicach… Do 200 złotych. Z kolei 2/3 respondentów zaznaczyło, że bez zastanowienia może wydać w sieci do 400 złotych.

Czytaj też: Fundusze inwestycyjne w aplikacji Credit Agricole


View Comments
There are currently no comments.