Aktualności
Aktualności
Posted By Admin

Debiut giełdowy Monzo – fintech szykuje się do walki


Brytyjski neobank wychodzi na prostą po kilku latach zmagania się z kłopotami. Debiut giełdowy Monzo już niebawem! Prowadzi już rozmowy w kontekście kolejnej rundy finansowania. Firma mogłaby w niej pozyskać nawet kilkaset milionów dolarów, co z kolei pozwoliłoby wycenić biznes na ponad pięć miliardów dolarów.

Czytaj też: Zarządzanie pieniędzmi wśród młodych – raport Klarny

Debiut giełdowy Monzo

Debiut giełdowy Monzo – fintech szykuje się do walki

Najpewniej, byłaby to ostatnia runda przed giełdowym debiutem, a przewodzić jej może CapitalG, o czym donosi sam Sky News. CapitalG nie jest jednak znanym szeroko podmiotem, jednak wchodzi w skład holdingu Alphabet, do którego należy na przykład Google. To fundusz inwestycyjny na rynku od dekady. Z jego strony internetowej można się dowiedzieć na przykład, żę do tej pory zainwestował przeszło 4 mld dolarów w aż 55 firm.

Czytaj też: Rekord liczby terminali – już ponad milion dwieście sztuk

Tymczasem, decydenci brytyjskiego fintechu chcą, najpewniej, zamknąć operacje przed końcem roku. Dla firmy byłby to spory sukces, bo ostatnie lata obfitowały w problemy. Lepsze perspektywy zaczęły się pojawiać już w minionym roku, gdy udziałowcem w banku został Tencent. To chiński potentat technologiczny, który w minionym tygodniu chwał się rozwinięciem współpracy z Visą.

Czytaj też: Najlepsze rozwiązania cyfrowe w Polsce – Millennium z nagrodą


View Comments
There are currently no comments.