Systemy płatności
Posted By Admin

Systemy płatności online z Programem Partnerskim – które posiadają?


Program Partnerski to umowa pomiędzy dostawcą usługi, a osobą lub podmiotem, która niniejszą usługę reklamuje (poleca te usługi) w zamian za określone wynagrodzenie – z reguły procentowe od wartości transakcji.

W przypadku systemów płatniczych typu PayU, poprzez program partnerski poleca się nowych Partnerów (Merchantów), z których to obrotów przyznawana jest określona prowizja wynagrodzenia (dziesiąte części procenta) od całościowego obrotu, który ten Partner wygeneruje na tej platformie.

Kto najczęściej korzysta z programów partnerskich systemów płatniczych?

Z programów partnerskich najczęściej korzystają wszelkiego rodzaju webmasterzy, którzy tworzą sklepy dla swoich klientów – w tym przypadku firm, które chcą sprzedawać online. Takie podmioty bardzo często przechodzą z „naziemnego” biznesu do sieci i nie mają w nim dużego doświadczenia. Polegają więc często na rozwiązaniach, które zostaną im polecone lub po prostu zaimplementowane. Raz pozyskany klient wówczas nie daje jednorazowego zastrzyku gotówki w formie zapłaty za stworzony sklep, ale także zaczyna zarabiać pasywnie prowizję od wszystkich transakcji, które ten sklep wygeneruje.

Oczywiście określenie „webmaster” jest bardzo ogólnikowe – mogą to być przecież nie tylko pojedynczy freelancerzy, ale także całe agencje interaktywne, czy nawet wielkie tzw. software housey, czyli dostawcy zaawansowanych oprogramowań.

Oczywiście w/w to nie jedyni, którzy mogą korzystać z programów partnerskich systemów płatniczych. Polecać te usługi może dosłownie każdy – nawet Ty, jeśli wiesz, że Twój wujek czy sąsiad planuje otworzenie sklepu online. Poleć mu wówczas dany system, podeślij reflinka… i gotowe! Zaczniesz zarabiać pasywnie wraz z pierwszą transakcją!

Które systemy płatnicze oferują program partnerski?

  • PayU – oferuje (klik)
  • Przelewy24 – nie oferuje
  • HotPay – oferuje (klik)
  • DotPay – oferuje (klik)
  • Tpay – oferuje (klik)
  • BlueMedia – nie oferuje
  • PayLane – oferuje (klik)
  • PayByNet – nie oferuje
  • CashBill – nie oferuje

 

Jak widzicie, nieco ponad połowa istniejących systemów płatniczych udostępniła program partnerski do polecania ich usług.

Czy przekłada się im to na pozyskiwanie nowych Partnerów? Z całą pewnością tak.


View Comments
There are currently no comments.