Aktualności
Posted By Szymon

Porównanie systemów do obsługi płatności online – polskie systemy płatności


Ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2021

Otwierając swój sklep internetowy lub jakikolwiek inny projekt w którym będziecie przyjmować płatności online warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego dostawcy tej usługi.

Dzisiaj na tapetę weźmiemy czterech różnych dostawców usługi szybkich płatności online, którzy naszym zdaniem stanowią ścisłą czołówkę w Polsce. Porównamy ich prowizję, możliwości integracji z popularnymi silnikami sklepowymi oraz jakość obsługi.

 PayUHotPayPrzelewy24TPayDotpay
Prowizja za przelew 2,3 % + 0,30 PLN0,95% dla kont firmowych
2,45% + 0,3 PLN dla kont prywatnych
~2%1,9%1,9% dla kont firmowych
3,9% dla kont prywatnych
Opłata aktywacyjna199 PLN (Obecnie promocja 49 PLN)1 PLN1,5 PLN10 PLN10 PLN
Darmowa pomoc programistyb/dtakb/db/db/d
Inne płatnościBlikBlik, PaySafeCard, Premium SMS, Direct Billing, IVRBlik, Premium SMSBlik, Premium SMSBlik, Premium SMS
Możliwość prostej integracji z popularnymi CMS'ami sklepowymitaktaktaktaktak
Działalność gospodarczawymagananie wymagana wymaganawymagananie wymagana

Obsługa klienta oraz czas odpowiedzi

Sprawdziliśmy także, jak działa obsługa klienta u wszystkich czterech wyżej wymienionych agregatorów płatności online. Test polegał na wysłaniu maila z prostym zapytaniem. Wszystkie odpowiedzi otrzymaliśmy w czasie do 24 godzin, gdzie zdecydowanie faworytem czasu odpowiedzi zostaje HotPay, odpowiedzieli nam w przeciągu 33 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem. Reszta odpowiedzi kształtuje się następująco – TPay 14h i 21min, PayU 17h i 54 min, Przelewy24 22h i 30 min.

Zatem wyobraźmy sobie taką sytuację, gdzie w Waszym sklepie macie właśnie ogromny ruch i nagle coś wysypało się z płatnościami online, która firma jest w stanie zapewnić Wam szybką obsługę? Odpowiedź nasuwa się sama, a dodać do tego możemy jeszcze, że ze wszystkich czterech firm tylko jedna ma na swojej stronie wbudowany czat, gdzie w godzinach od 9 do 16 czas odpowiedzi to około dwie minuty. Domyślacie się co to za firma?

Pomijając już ten czas odpowiedzi wszystkie maile jakie otrzymaliśmy od powyższych dostawców płatności online były merytoryczne, pełne i zawierały odpowiedzi na zadane pytania.

Co do samej obsługi klienta nie mamy żadnych zastrzeżeń, natomiast nasuwa nam się jedno pytanie. Na samym początku wymieniania maili z danymi firmami wysyłaliśmy proste zapytanie – „Jaka jest standardowa prowizja dla firm za e-przelew?” 

Trzy z w/w firm zasypały nas pytaniami o pełną nazwę firmy, nip, domeny sklepów itp. Mogliście jeszcze zapytać o numer buta. 😉 I tutaj pytanie. Po co? Czy prowizje za obsługę płatności online to aż taka wielka tajemnica?

Jedyną firmą, która wysłała nam pełną ofertę to HotPay i chwała Wam za to. Bez zbędnych formalności i natarczywego wyciągania informacji.

Płatności online bez działalności gospodarczej

Jak wszyscy dobrze wiemy od marca bieżącego roku każdy z nas może prowadzić działalność nierejestrowaną. Warunek jest jeden – z działalności nierejestrowanej mogą skorzystać osoby, których przychody nie przekraczają 1050 zł miesięcznie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałby spróbować swoich sił w prowadzeniu bloga, małego sklepiku internetowego czy jakiegoś innego mikro biznesu, a nie wiedzą czy sobie poradzą lub czy pomysł wypali.

Tutaj znowu z pomocą przychodzi HotPay, ponieważ jako jedyni nie wymagają działalności gospodarczej. Co prawda współpracując z HotPay bez działalności gospodarczej możecie uruchomić tylko szybkie płatności online (Pay by Link) i SMS Premium, jednak naszym zdaniem to całkowicie wystarczy aby się sprawdzić.

Słowem podsumowania

Wszystkie z wyżej wymienionych systemów do obsługi płatności online mają swoje wady i zalety. Za nami przemawia HotPay ze względu na szybką obsługę klienta oraz współpracę z osobami nie posiadającymi działalności gospodarczej.

Nie namawiamy Cię do zmiany swojego obecnego dostawcy, jednak myślimy, że zawsze warto mieć chociażby kogoś rezerwowo. Tak dla własnego spokoju oraz przysłowiowego „W”, bo przecież zawsze może wydarzyć się jakaś awaria lub coś innego u Twojego obecnego dostawcy. Wtedy aby nie tracić pieniędzy przepinasz szybko swoje płatności i śpisz spokojnie.

 

Przeczytaj również: Porównanie bazowych prowizji systemów płatności

 


View Comments
There are currently no comments.