Bankowość elektroniczna
Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Terminale trzeciej generacji Sunmi


Terminale trzeciej generacji Sunmi już przed nami! Część urządzeń posiada komunikację zbliżeniową, jednak nie cieszy się niezbędnymi certyfikatami dla klasycznych terminali. Mimo to – może akceptować płatności kartowe!

Czytaj też: Rekord liczby terminali – już ponad milion dwieście sztuk

Chiński producent urządzeń dla biznesu zaprezentował niedawno nowość – maszyny trzeciej generacji. Zgodnie z deklaracjami szefa sprzedaży Synmi na Europę Centralną i Wschodnią – polska premiera nowych terminali odbyła się ledwie jeden dzień po prezentowaniu ich przez chińską centralę. Może to z kolei podkreślać istotność polskiego rynku dla organizacji.

W międzyczasie wydarzenia zaprezentowano aż dwa pierwsze urządzenia z gamy, które niebawem w całości ujrzy światło dzienne. Co ważniejsze – liczyć ma kilkanaście różnych modeli! Pierwsza z pokazanych maszyn to urządzenie serii MIX. Sprzedawane będzie w dwóch wersjach, różniących się certyfikatem PCI, co odbije się z kolei na cenie. Chociaż konkretne stawki jeszcze nie padły. Wiadomo jednak, że urządzenie może służyć nie tylko do płatności kartami Mastercard czy Visa, ale także do instalacji dodatkowych programów, takich jak na przykład kasy wirtualnej.

Terminale trzeciej generacji Sunmi

Równocześnie trzeba zaznaczyć, że MIX został wyposażony dodatkowo w różne moduły komunikacyjne, więc może być urządzeniem mobilnym i stacjonarnym.

Tymczasem, MIX w wersji bez certyfikatu PCi również będzie mógł poddać się komunikacji zbliżeniowej. W efekcie będzie pozwalała na akceptację płatności bezdotykowych. Z tym, że w tej wersji będzie wymagał instalowania terminala aplikacyjnego, czyli tzw. softposów.

Upowszechnienie się takiego modelu akceptacji płatności bezgotówkowych oznaczałoby, że operatorzy tradycyjnych terminali muszą mieć w ofercie softposy. A do tego uwzględnić w swoich biznesach zmniejszenie przychodów z tytułu dzierżawy stacjonarnych POS-ów.

Drugie urządzenie zaprezentowane przez Sunmi to terminal T3 Pro. To z kolei urządzenie będące równocześnie w zasadzie komputerem z dwoma ekranami w formie tabletów. Co ciekawe – sam T3 Pro pozwala oczywiście na instalację wszelkich aplikacji wspomagających sprzedaż, wirtualnych kas fiskalnych, softoposów, itp.

Czytaj też: Najlepsze rozwiązania cyfrowe w Polsce – Millennium z nagrodą


View Comments
There are currently no comments.