Systemy płatności
Systemy płatności
Posted By Admin

Fintech Fitbit Pay odchodzi z Polski


I nie tylko! Właściciele marki Google, który kilka lat temu przejął kontrolę nad producentem urządzeń Fitbit Pay, właśnie odchodzi z Polski! A co ważniejsze – nie tylko, bo aż z 29 rynków w Azji i Europie. Dotychczasowi właściciele będą mogli korzystać jeszcze z urządzeń Fitbit na obecnych zasadach, jednak wydaje się, że… Przyszłość jest przesądzona!

Czytaj też: Plany inwestycyjne XTB już dostępne w Polsce

Dobra informacja jest jednak taka, że oprogramowanie ma być na bieżąco aktualizowane, a błędy jeszcze poprawiane. Z przekazanych przez Google informacji wynika więc, że wciąż użytkownicy Fitbit Pay mogą korzystać ze swoich płatności. Wydaje się jednak, że przyszłość nad Wisłą jest już przesądzona i raczej rysuje się w ciemnych barwach.

Czytaj też: Zarządzanie pieniędzmi wśród młodych – raport Klarny

Przede wszystkim dlatego, że obok płatności Fitbit pojawiła się też funkcja Google Pay. Abstrahując od tego, jak długo firma będzie wspierać urządzenia Fitbit – docelowo to Google Pay wyprze autorskie płatności Fitbit.

Czytaj też: Podwyżka cen Revolut w Wielkiej Brytanii

Fitbit Pay odchodzi z Polski

Fitbit Pay odchodzi z Polski

Te ostatnie z kolei zadebiutowały w Polsce jeszcze w 2018 roku. Pierwszym bankiem, który udostępnił klientom takie rozwiązanie – był Santander. Później jednak rozprzestrzeniło się na kilka kolejnych instytucji, na przykład Pekao, mBank, Alior czy Credit Agricole. Jednak trzeba przyznać, że nigdy specjalnie nie cieszyło się popularnością, a co ważniejsze… Ustępowało nie tylko Google czy Apple Pay, ale także Garmin pay. 


View Comments
There are currently no comments.