Aktualności
Posted By Admin

Plany inwestycyjne XTB już dostępne w Polsce


Usługa powstała z myślą o klientach zainteresowanych długoterminowym, pasywnym inwestowaniem. Plany inwestycyjne XTB pojawiają się w Polsce. To narzędzie umożliwiające długoterminowe, pasywne inwestowanie. Sam klient z kolei może utworzyć do 10 portfeli inwestycyjnych i do każdego dopasować osobną strategię z wykorzystaniem ETFów.

Czytaj też: Płatności Apple Pay Later już dla amerykańskich klientów

Exchage Traded Funds to z kolei fundusze notowane na giełdzie i odzwierciedlające indeks cen wybranych kategorii akcji, surowców czy obligacji. Plany inwestycyjne XTB ułatwia wybór spośród kilkuset funduszy, ale też równocześnie pomaga ulokować środki w oparciu o preferencje klienta, stopień ryzyka, jakie chce podjąć czy na przykład – określony przez niego inwestycyjny horyzont.

Czytaj też: Toyota Bank zwiększa limit wyższego oprocentowania na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym

Plany inwestycyjne XTB już dostępne w Polsce

Plany inwestycyjne XTB już dostępne w Polsce

Tymczasem, minimalna kwota wpłaty wynosi 50 PLN. Przedstawiciele firmy, co ważne, deklarują, że narzędzie będzie udoskonalane. Niebawem pojawi się na przykład funkcja płatności cyklicznych. Ta pozwoli automatycznie doładować konta Planów inwestycyjnych – stałą kwotą i wedle planu ustalonego przez klienta.

Co ciekawe, ta usługa zadebiutowała w połowie września na rynku rumuńskim. A potem z kolei – w Czechach, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech czy na Słowacji. Firma deklaruje, że to nie jest jeszcze koniec! Usługa ma pojawić się na kolejnych rynkach, także poza Europą.

Czytaj też: Oferta inwestycyjna Revoluta – akcje Adidasa i Zalando już w aplikacji


View Comments
There are currently no comments.