Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Płatności CashBill – Czy warto? Zastanów się 2 razy


Szybkie płatności elektroniczne, integracje z większością dostępnych na rynku sklepami internetowymi, różnorakie kanały płatności oraz SMS-y Premium. Taką ofertę posiada firma z siedzibą w Katowicach przy ul. Sobieskiego 2.

Rozpoczynali jako agent rozliczeniowy na podstawie licencji Narodowego Banku Polskiego z 2008 roku, która pozwalała na prowadzenie systemu autoryzacji i rozliczeń płatności. Od 2013 roku działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej, co znacząco rozszerzyło profil działalności oraz względne zaufanie na forum publicznym.

Płatności internetowe CashBill

Każdy znajdzie coś dla siebie, o ile szuka agregatora płatności internetowych. Fundamentalną funkcją Cashbilla są przelewy natychmiastowe Pay-By-Link. Pozwalają one wygenerować odpowiedni link, dzięki któremu Klient końcowy jest w stanie zapłacić za kupiony produkt bez konieczności wypełniania licznych formularzy i druczków przelewów (wypełniają się one automatycznie). Atutami takich płatności jest ich błyskawiczność i bezpieczeństwo.

Kolejnym elementem są płatności BLIK, o których możesz poczytać w kategorii BLIK. Za natychmiastowe i anonimowe płatności w sieci odpowiada Paysafecard – kolejna usługa oferowana przez Cashbilla. Znajdziemy w ich ofercie również przelewy tradycyjne, możliwość podpięcia PayPal’a, czy przekazy pieniężne.

Jedną z flagowych funkcji serwisu są płatności SMS Premium Rate, które cieszą się dość sporym zainteresowaniem wśród społeczności internetowej. Mikropłatności SMS pozwalają dotrzeć do szerszej grupy odbiorców docelowych, a zarazem przy dobrym marketingu zwiększyć obroty działalności. Oferowane przez nich usługi w tym sektorze to: SMS MO, SMS MT oraz Direct Billing.

Dostępne na całym świecie, błyskawiczne i wygodne płatności kartami kredytowymi to kolejna na liście usługa. Bez wątpienie jest to najbardziej rozpoznawalna metoda płatności dostępna z każdego miejsca. Płatności kartą do których wystarczy numer karty kredytowej lub debetowej, datę jej ważności oraz 3-cyfrowy kod CVV, dostępny na każdej karcie. Płatności cykliczne, płatności MO/TO i płatności walutowe zamykają listę usług oferowanych przez Cashbill S.A.

Zróżnicowane opinie o CashBill

Zacznijmy od tego, że CashBill wspomaga się infrastrukturą PayU – nie świadczą więc usługi bezpośrednio, bowiem w praktyce płatności płyną poprzez innego dostawcę. Dzięki temu jednak nie musieli nawiązywać bezpośrednich umów z poszczególnymi bankami, co pomogło im uzyskać ponad 20 banków w przelewach Pay By Link i uzupełnić ofertę.

CashBill, mimo ponad dziesięcioletniego stażu na rynku, nie może pochwalić się dużą rozpoznawalnością. Jeśli ktoś już kojarzy ten serwis, to z licznych – niestety negatywnych – publikacji na portalach typu Niebezpiecznik, Zaufana Trzecia Strona czy Bezprawnik.

Poza obsługą licznych scamów, jakiś czas temu CashBill próbował zbudować wizerunek na kanwie jednego z konkurentów, którego to wtyczka okazała się dziurawa. Postanowili zażartować z tego na swoim profilu. Wszak nie można tego CashBillowi odmówić – mają mnóstwo wtyczek i integracji.

Jak się później okazało, wtyczka Magento CashBilla… również była dziurawa. Chciałoby się powiedzieć: Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku, dziadek się śmiał i to samo miał. Jedna z większych wtop medialnych CashBilla, jednak rozeszła się bez większego echa – prawdopodobnie ze względu na fakt, że nie obsługuję zbyt wielu Partnerów, szczególnie na wtyczce Magento. Co jednak szczególnie istotne, w swoim oświadczeniu CashBill uspokajał, że żadne transakcje się nie dublowały ani anulowały w ramach ich systemu – sugerując przy tym, że błąd nie był rażący. Niestety jednak był, bowiem klient sklepu nie opłacając zamówienia, mógł swoje zamówienie oznaczyć jako opłacone. Ktoś nie śledzący statystyk CashBill (np. pracownik, który nie ma dostępu do panelu CashBill, a jedynie do panelu zamówień w sklepie) mógłby więc wysłać towar, nie otrzymując za niego realnej zapłaty…

Generalnie rzecz biorąc, opinie na temat CashBill w sieci są podzielone, niestety klientów z negatywnymi opiniami o Cashbill S.A. jest coraz więcej. Nie trudno trafić na liczne wzmianki i ostrzeżenia o tym, że bez wskazania konkretnego powodu wypowiadają umowy swoim partnerom, bez możliwości wypłaty środkówJak na niepopularny system, takich opinii jest mnóstwo i bardzo łatwo je znaleźć – a to bardzo ciekawe, bowiem np. odnośnie PayU czy Przelewy24, takich opinii szukać można na próżno (po prostu ich nie ma), choć prawdopodobnie w ciągu godziny obsługują oni większe wolumeny niż CashBill w ciągu całego roku.

Podsumowanie

W związku z podzielonymi opiniami na temat systemu CashBill – zwłaszcza tymi negatywnymi  – nie rekomendujemy współpracy z Cashbill S.A. jako pośrednikiem Twoich płatności w sklepie internetowym.

Na rynku jest tak wielu dostawców płatności, że warto się zastanowić nad alternatywami dla CashBill. Część z nich porównaliśmy we wpisie Porównanie systemów płatności online, do którego lektury serdecznie zapraszamy.


View Comments
There are currently no comments.