Aktualności
Posted By Admin

Nowy system zbliżeniowych płatności za przejazdy komunikacją miejską


Nowy system zbliżeniowych płatności za przejazdy komunikacją miejską w Poznaniu to efekt współpracy władz miasta, Mennicy Polskiej, a dodatkowo firm Mastercard i Fiserv.

Co ciekawe, Mennica wdraża open payment system w Poznaniu i okolicach w efekcie czego podróżujący komunikacją będą mogli… Zbliżeniowo płacić za przejazdy w specjalnym kasowniku! Oczywiście, bez konieczności drukowania biletów. Od teraz z szybkich i wygodnych płatności mogą korzystać mieszkańcy gminy Komorniki. 

Czytaj też: Express Elixir i Blue Cash na fali wznoszącej

Tymczasem, w ramach projektu uruchomionych zostanie 740 mobilnych kasowników, co ma się stać w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wdrożenie jest efektem właśnie całkiem potężnej współpracy.

Nowy system zbliżeniowych płatności za przejazdy komunikacją miejską

Nowy system zbliżeniowych płatności za przejazdy komunikacją miejską

Tymczasem, udogodnienie i nowy system płatności zbliżeniowych na rzecz komunikacji miejskiej dotyczy… Zakupu jednorazowego biletów czasowych oraz krótkookresowych na strefę A lub strefy A+B+C+D.

Co więcej, by opłacić przejazd należy wybrać rodzaj biletu, a następnie regulować należność zbliżeniową kartą płatniczą lub za pomocą smartfonu czy smartwatcha. A co za tym idzie – papierowa wersja biletu nie będzie potrzebna.
Takie rozwiązania wdrożono już także w innych polskich miastach, na przykład Wrocławiu czy Bydgoszczy.

Czytaj też: Polisy komunikacyjne dla klientów Pekao

Dodatkową nowością jest także możliwość uregulowania zadłużenia za bilety bezpośrednio w kasowniku. Pierwsza transakcja w ramach open payment system jest akceptowana natychmiast. Pasażer, w efekcie, uzyskuje uprawnienie do przejazdu, a dopiero potem weryfikowany jest stan jego konta. Jeśli okaże się, że podróżny otrzymał bilet, a na jego koncie nie ma środków do regulacji… Nie będzie mógł kupić już kolejnego kwitka.

Czytaj też: Komisja Europejska: przelewy ekspresowe dla wszystkich w cenie tradycyjnych


View Comments
There are currently no comments.