Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

IdoPayments z licencją KIPa


IdoPayments uzyskało licencję krajowej instytucji płatniczej, w efekcie będzie mogło oferować swoje usługi klientom spoza Polski. W związku z tym z kolei IdoPayments zamierza zacząć oferować usługi klientom mającym siedzibę poza Polską. Firma dostarcza już system płatności w e-commerce o nazwie IdoPay.

Czytaj też: Roczny plan Revolut Metal 50% tańszy w Black Friday

Otrzymanie licencji KIP przez IdoPayments jest kluczowym wydarzeniem w naszej firmie w kontekście rozwoju produktu płatniczego. Jest nie tylko zwieńczeniem intensywnej pracy zespołu IdoPayments, ale też pomoże firmie rozwinąć działalność na rynkach Unii Europejskiej oraz umocni nas jako instytucję płatniczą w Polsce.

– Jarosław Mikos, prezes I.A.I., spółki matki IdoPayments.

Tymczasem, do płatności IdoPay będą mogli niebawem sięgnąć już europejscy właściciele sklepów online zbudowanych na platformie IdoPay oraz przedsiębiorcy korzystający z platformy IdoBooking służącej do.. Rezerwacji miejsc noclegowych! Sam IdoPay pozwala klientom tych platform na korzystanie z usług płatniczych, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcą. Firma, co ciekawe, zamierza też dalej rozwijać swój system płatności.

Czytaj też: 63% Polaków spotkała fałszywa obniżka cen na Black Friday

IdoPayments z licencją KIPa

IdoPayments z licencją KIPa

Sprzedawcy cross-border (sprzedaż zagraniczna) oczekują w swoich sklepach możliwości zaoferowania swoim klientom płatności lokalnych z rejonów, z których kupujący pochodzą. Najbliższy czas chcemy poświęcić na wzbogacenie oferty IdoPay o popularne lokalne formy płatności z popularnych destynacji cross-borderowych.

– IdoPayments.

Co ciekawe, KNF zezwolił także spółce na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Zakres licencji obejmuje przede wszystkim acquiring – umożliwianie transakcji płatniczych. Wcześniej podmiot działał jako mała instytucja płatnicza. Uzyskanie wpisu na listę MIPów jest o wiele prostsze niż uzyskanie pełnej licencji. Równocześnie niesie za sobą szereg ograniczeń.

Czytaj też: Express Elixir i Blue Cash na fali wznoszącej


View Comments
There are currently no comments.