Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Pay by linki – spada liczba płatności tego typu


Najnowsze statystyki banku centralnego mówią jasno – II kwartał 2022 i pay by linki to spadek, spadek i jeszcze raz… Spadek! Aż o 4,5 mln w stosunku do I kwartału. W międzyczasie liczba transakcji kartami i BLIKiem z kolei bardzo mocno wzrosła.

Czytaj też: Roczny plan Revolut Metal 50% tańszy w Black Friday

Narodowy Bank Polski opublikował już dane dotyczące różnych transakcji płatniczych odnotowany w II kwartale tego roku. Wśród nich pojawiły się na przykład statystyki dotyczące pay by linków – szybkich przelewów służących do płatności w sklepach online. Co ciekawe, statystyki pozwalają zaobserwować, jak pay by linki, które jeszcze niedawno królowały online, teraz tracą swoją popularność.

pay by linki

Pay by linki – spada liczba płatności tego typu

Tymczasem, NBP podał, że w okresie kwiecień-czerwiec 2022 roku klienci banków wykonali ponad 70 mln pay by linków o wartości ponad 13,7 mld PLN. Co ważne, dla porównania w I kwartale tego roku było to odpowiednio 74,6 mln i 14,5 mld PLN, a w II kwartale ubiegłego roku – 87,4 mln oraz 16,3 mld PLN.

Czytaj też: Ponad 320 mln transakcji BLIKiem w jednym kwartale

Nie tak dawno jeszcze przelewy pay by link były najpopularniejszym instrumentem do płatności bezgotówkowych w internecie. Co więcej, odpowiadały za zdecydowanie ponad 50% płatności bezgotówkowych w e-commerce. Ich wprowadzenie na rynek było odpowiedzią polskiego sektora finansowego na zwyczaje Polaków.

Czytaj też: Beacony przyszłością płatności za przejazdy komunikacją miejską

Z kolei później na rynku pojawił się BLIK, który niemal z marszu rozpoczął zdobywanie popularności. Również organizacje płatnicze wprowadziły rozwiązania, które uprościły i podniosły bezpieczeństwo transakcji kartami w e-commerce. W efekcie spadać zaczęły transakcje pay by linkami.

Czytaj też: OneyRaty dostępne w stacjonarnych punktach Media Markt


View Comments
There are currently no comments.