Aktualności
Posted By Admin

6 mln Polaków chce płacić smartfonem w Black Friday


Smartfony i urządzenia mobilne stają się już teraz naturalnym elementem codzienności, a większość Polaków używa ich do zakupów i płacenia w internecie. Interesuje ich także możliwość płatności smartfonem w sklepach stacjonarnych. 6 mln Polaków chce płacić smartfonem w Black Friday!

Co ciekawe, w Polsce doceniają przede wszystkim jego szybkość i wygodę. Niebagatelna jest także kwestia bezpieczeństwa. Takie wnioski przynajmniej płyną z badania Visa Mobile Payments Study 2022, przeprowadzonego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

Czytaj też: Giełda kryptowalut FTX ogłosiła upadłość

Równocześnie, smartfon jest wszystkim, czego potrzeba do zakupów online. Z badania Visa wynika jasno, że 79% polskich konsumentów sięga po te urządzenia, szukając interesujących dla siebie produktów i usług. Z kolei 65% Polek i Polaków zamawia towary lub usługi na smartfonie, a 71% płaci za nie przy użyciu. Podobne upodobania deklarują także Chorwaci, Słowacy czy Bułgarzy. Z kolei Polacy robią zakupy przez internet przy pomocy smartfona przede wszystkim ze względu na szybkość i wygodę.

Tymczasem, smartfony, tablety i inne urządzenia z dostępem do internetu umożliwiają takżę robienie zakupów i płacenie w jeszcze inny sposób, czyli w aplikacjach. Polacy chętnie zapisują w nich karty płatnicze, na przykład w tych związanych z transportem, podróżowaniem czy zamawianiem jedzenia. Badanie wykazało także, że już 67% Polek i Polaków dodaje kartę płatniczą przynajmniej do jednej aplikacji mobilnej. Najczęściej wśród badanych krajów decydują się na to młodzi Rumuni, Słowacy i Węgrzy.

 płacić smartfonem

6 mln Polaków chce płacić smartfonem w Black Friday

Jeszcze do niedawna ludzie nie wyobrażali sobie wyjścia z domu bez portfela czy karty. Dziś jest to całkiem normalne, nie tylko dla pokolenia Z czy entuzjastów technologii. Już 7 na 10 osób ankietowanych z Polski w wieku od 45 do 54 lat ma świadomość, że w sklepie może zapłacić smartfonem, a 18% faktycznie korzysta z tej możliwości.

– Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

W Visa jesteśmy przekonani, że różnorodność metod płatności pozwoli zrobić krok do przodu w wielu obszarach. Dlatego wciąż zapewniamy konsumentom i sprzedawcom wybór metody płacenia i przyjmowania płatności. Oprócz tradycyjnych kart, płatności Visa mogą być realizowane przy wykorzystaniu urządzeń cyfrowych, takich jak smartfony czy smartwatche. Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, opracowując nowe, przyszłościowe metody płatności, takie jak szybkie, wygodne i bezpieczne rozwiązania mobilne.

Tymczasem, ponieważ zbliża się najgorętszy okres zakupowy – według badań Visa aż 17% Polaków planuje korzystać z płatności mobilnych…

Okazuje się, że polscy konsumenci płacący smartfonami wskazują na bezpieczeństwo, jako jedną z zalet tego rodzaju płatności. 

Płatności mobilne, czy to w sklepie, czy w sieci, to jedna z najbezpieczniejszych metod. Wszystkie transakcje Visa przy wykorzystaniu smartfona, smartwatcha lub tabletu są chronione tak samo, jak każda inna płatność kartą Visa. Co ważne, gdy użytkownik zapisuje dane swojej karty w portfelu mobilnym, Visa zastępuje je unikalnym ciągiem cyfr. Metoda ta, czyli tokenizacja, jest dodatkową warstwą ochrony.

– Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Co ciekawe, nie tylko konsumenci mogą dziś używać smartfona do płatności. W efekcie Tap to Phone drobni przedsiębiorcy i sprzedawcy zyskali nowy sposób przyjmowania zapłaty od użytkowników. Sprzedawca, co więcej, powinien pobrać aplikację i.. Może zacząć przyjmować płatności zbliżeniowe w bezpieczny sposób.

Czytaj też: OneyRaty dostępne w stacjonarnych punktach Media Markt


View Comments
There are currently no comments.