Raporty
Posted By Admin

Szybkie przelewy – rośnie wartość tych operacji


Dane NBP mówią jasno – szybkie przelewy jeszcze szybsze! W II kwartale tego roku oba komercyjne systemy przelewów ekspresowych odnotowały wzrost wartości obsługiwanych operacji. Narodowy bank Polski opublikował oficjalny raport w kontekście systemów rozliczeniowych działających na polskim rynku, w tym narzędzi do przelewów ekspresowych.

Czytaj też: BLIK w spółdzielczym – klienci KBS otrzymują już nową możliwość

Z dokumentu, co ważne, wynika jasno, że w II kwartale tego roku Express Elixir, którego operatorem jest KIR, rozliczył 87,9 mln transakcji, co oznacza wzrost o 17,7% w stosunku do I kwartału.

Czytaj też: Natychmiastowa wpłata na kartę – współpraca PayU i Mastercard

Szybkie przelewy – rośnie wartość tych operacji

Alternatywnym systemem płatności natychmiastowych jest BlueCash, którym zarządza spółka Autopay. W II kwartale zrealizowano w efekcie tegoż 3,6 mln zleceń o wartości 4,8 mld PLN. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to odpowiednio spadek o 1,8% oraz wzrost o 4,5%. NBP podał, że na koniec czerwca z narzędzia korzystało pięć banków komercyjnych oraz 84 banki spółdzielcze.

Czytaj też: BLIK w spółdzielczym – klienci KBS otrzymują już nową możliwość

Tymczasem, w samym serwisie Elixir przetworzona blisko 556 mln operacji! O 9,6% mniej niż w kwartale poprzedzającym. Ich wartość uległa zwiększeniu o 4,7% i wyniosła 2,1 bln PLN.

Czytaj też: Nowości w Goodie – karty płatnicze z możliwością doładowania

Kwartalne spadki zanotował także system Euro Elixir, z pomocą którego realizowane są operacje transgraniczne w EURO.


View Comments
There are currently no comments.