Płatności online
Posted By Admin

BLIK w spółdzielczym – klienci KBS otrzymują już nową możliwość


By móc korzystać z rozwiązania klient powinien ściągnąć najnowszą wersję aplikacji mKBS z Google Play lub App Store. BLIK pojawia się w kolejnym spółdzielczym – Krakowskim Banku Spółdzielczym. Teraz już klienci indywidualni będą mogli korzystać z BLIKa. Nowego narzędzia używać można na przykład podczas płatności za zakupy w sklepach internetowych, ale też stacjonarnych.

Czytaj też: Oferta inwestycyjna Revoluta – akcje Adidasa i Zalando już w aplikacji

Co ciekawe, by dokonać takiej płatności klient KBS potrzebuje rachunku z dostępem do bankowości online. Konieczne będzie też pobranie najnowszej wersji apki. To właśnie w niej można aktywować płatności kodem. 

Czytaj też: Fintech Klarna ma problemy ze związkami zawodowymi

BLIK w spółdzielczym – klienci KBS otrzymują już nową możliwość

Równocześnie, BLIK, jak pokazało ostatnie badanie, znany jest zdecydowanej większości Polaków. W badaniu znajomość tej metody zadeklarowało aż 95% ankietowanych. Na koniec II kwartału z BLIKa korzystało już ponad 14 mln klientów.

Czytaj też: Płatności Apple Pay Later już dla amerykańskich klientów

Z kolei w okresie kwiecień – czerwiec w efekcie tego rozwiązania zrealizowano aż 426 mln operacji, co z kolei stanowi wzrost o 46% w porównaniu do tego samego okresu minionego roku. Co ważne, warto też wspomnieć, że popularność BLIKa próbują wykorzystać dziś także oszuści, którzy podszywają się pod krewnych czy znajomych i… Walczą o wyłudzenie kodu.

Czytaj też: Toyota Bank zwiększa limit wyższego oprocentowania na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym


View Comments
There are currently no comments.