Raporty
Posted By Admin

Polacy chcą płatności bezgotówkowych – raport


Fundacja Polska Bezgotówkowa zapytała niedawno Polaków o to, gdzie chcieliby płacić bezgotówkowo, a gdzie takiej opcji jeszcze nie ma. Okazuje się, że Polacy chcą płatności bezgotówkowych przede wszystkim na targowiskach i bazarach – 48%, oraz w… Toaletach publicznych!

Czytaj też: ING ma propozycję dla nastolatków – nowe wzory kart

Z kolei aż 41% Polaków przyznało także, że dostrzega ten problem podczas imprez plenerowych. Co ciekawe, wciąż istnieją nad Wisłą miejsca, w których można płacić wyłącznie gotówką. Wśród nich – oprócz bazarów – są także punkty krawieckie. Pojawił się też zakłady szewskie, przychodnie czy warsztaty samochodowe i kościoły, a także autobusy i tramwaje.

Czytaj też: Voiceboty PKO przeprowadziły ponad 15 mln rozmów z klientami

Fundacja Polska Bezgotówkowa zapytała niedawno Polaków o to, gdzie chcieliby płacić bezgotówkowo, a gdzie takiej opcji jeszcze nie ma. Okazuje się, że Polacy chcą płatności bezgotówkowych przede wszystkim na targowiskach i bazarach - 48%, oraz w… Toaletach publicznych!

Polacy chcą płatności bezgotówkowych

Porównując tegoroczne wyniki badania Fundacji Polska Bezgotówkowa z zeszłoroczną edycją, można zauważyć, że… W przypadku sześciu kategorii, istotnie zmniejszył się odsetek osób, które dostrzegają uciążliwości związane z brakiem bezgotówkowych płatności.

Czytaj też: Płatności za parkowanie w Krakowie – w iMKA nowa oferta

Należą do nich przede wszystkim urzędy i kliniki stomatologiczne (poprawa o 5 p.p.), osiedlowe sklepiki (poprawa o 4 p.p.), a także zakłady fryzjerskie, pociągi, autobusy i tramwaje (poprawa o 3 p.p.).

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność bezgotówkowych metod płatności wśród konsumentów oraz stale zwiększającą się liczbę punktów wyposażonych w terminale, możemy wnioskować, że coraz więcej lokalizacji z powyższych sektorów zadbało o wprowadzenie dodatkowych udogodnień w zakresie płatności. To wpłynęło na poprawę nastrojów konsumentów i zmniejszyło liczbę osób dostrzegających te braki.

– Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Z naszych wewnętrznych danych wynika, że z Programu Fundacji Polska Bezgotówkowa najczęściej korzystają przedsiębiorcy działający w branżach: spożywczej (43% wszystkich transakcji), gastronomii i sklepach specjalistycznych/wielobranżowych. Badanie Maison & Partners potwierdziło, że w tych sektorach konsumenci zdecydowanie rzadziej spotykają się z brakiem bezgotówkowych metod płatności.

– Zbigniew Wiśniewski.

Fundacja Polska Bezgotówkowa realizuje działania w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce. Niedawno uruchomiła kampanię marketingową, której tematem przewodnim są dodatkowe usługi dostępne na terminalach płatniczych jak cashback. Za pośrednictwem terminali udostępnionych przedsiębiorcom w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zrealizowano już ponad 1 mld transakcji.

Czytaj też: Rachunek dla dziecka – wypłata tylko za zgodą sądu?


View Comments
There are currently no comments.