Karty płatnicze
Posted By Admin

Zip wydaje karty do odroczonych płatności


Australijska firma chce tak właśnie wykorzystać przyzwyczajenia płatnicze Amerykanów przywiązanych do plastików. Zip rozpoczyna więc wydawać karty do odroczonych płatności.

Czytaj też: Płatności za parkowanie w Krakowie – w iMKA nowa oferta

Co ciekawe, Zip wszedł w kooperację z amerykańskim WebBankiem. Wspólnie wprowadzają więc na rynek fizyczną kartę do odroczonych płatności. Plastik od Zip ma pozwalać na realizację płatności odroczonych offline tam, gdzie akceptowane są karty Visa.

Czytaj też: Rachunek dla dziecka – wypłata tylko za zgodą sądu?

Równocześnie, według spółki zainteresowanie kartą wyraziło już 250 tys. osób. Na ten moment jeszcze jednak przewidziano, że będzie ona dostępna wyłącznie w USA. Tutaj, jak wyjaśniają przedstawiciele, wciąż płatności mobilne nie są aż tak popularne, a klienci przywykli do plastikowych kart. Dlatego też to właśnie tutaj najpierw pojawi się rozwiązanie.

karty do odroczonych płatności

Zip wydaje karty do odroczonych płatności

Co ważne, Zip już wcześniej miał w ofercie karty do odroczonych płatności, z której można było korzystać w efekcie aplikacji. Teraz jednak, na rynek wejdzie fizyczna odsłona, która pozwoli na rozłożenie płatności na cztery raty, płatne co dwa tygodnie. Można będzie z niej korzystać na przykład w sklepach czy restauracjach.

Czytaj też: Biznes terminalowy Worldline sprzedany

Dodatkowo, firma program ratalny przedstawia na następującym przykładzie. Podczas zakupów za 200 dolarów, do spłacenia będą 204 w czterech ratach. Jeden dolar jednak pobierany jest od razu jako przedpłata. Równocześnie raty te nie uwzględniają kosztów wysyłki. Chociaż tutaj widać raczej niewielkie oprocentowanie od Zip – jest inaczej, bo roczna stopa procentowa dla takiej pożyczki to… 34,7%.

Czytaj też: Unique – jedyna taka karta od Pekao i Mastercard

Mogliście już poznać Zip, gdy ogłosił plany przejęcia czeskiego Twiso. Transakcję, co ciekawe, sfinalizowano w listopadzie 2021, a australijska firma wydała na ten cel 90 mln euro. W efekcie stała się także jedynym udziałowcem. Akwizycja Twisto ma pomóc Zip w ekspansji w Unii.

Czytaj też: Voiceboty PKO przeprowadziły ponad 15 mln rozmów z klientami


View Comments
There are currently no comments.