Karty płatnicze

Karty ze skrobi kukurydzianej od Pocztowego


Bank Pocztowy od listopada 2023 roku oferuje klientom karty ze skrobi kukurydzianej! Nowa ekologiczna odsłona karty debetowej do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jest to już kolejny, po karcie wirtualnej, produktem Banku Pocztowego, który ma odpowiadać na trendy rynkowe zmierzające ku ograniczeniu użycia plastiku. 

Czytaj też: Nowy sposób weryfikacji klientów w Providencie

Co ciekawe, karta z logo Poczty Polskiej to najczęściej wybierana przez klientów banku karta do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Od listopada 2023 roku będzie ona produkowana z ekologicznego materiału – PLA. Równocześnie trzeba zaznaczyć, że kwas polimlekowy to tworzywo pochodzenia biologicznego, stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych.

Czytaj też: Autopay wprowadza ubezpieczenia komunikacyjne i turystyczne

Karty ze skrobi kukurydzianej od Pocztowego

Karty ze skrobi kukurydzianej od Pocztowego

Dodatkowo, PLA wytwarza się ze skrobi kukurydzianej, a białko roślinne wykorzystuje się jako paszę dla zwierząt. To sprawia, że PLA jest, zdaje się, najbardziej naturalną alternatywą dla PCV. Z kolei w komunikacie czytamy, że Bank Pocztowy należy do… Pionierów na polskim rynku, w kontekście wykorzystują ten materiał do produkcji.

Jeśli tymczasem chodzi o wymianę aktualnych kart z logo Poczty Polskiej – cały proces będzie realizował się stopniowo. Nowe karty otrzymają klienci w ramach bieżącej sprzedaży. 

Karta ze skrobi powstała przy współpracy z firmą Thales, a co ciekawe – wzbogacono ją o dodatkowy atut. Mowa o udogodnieniu dla słabowidzących i niewidomych. Blind notch, bo o takim rozwiązaniu mowa, to specjalne wcięcie na krótszej krawędzi karty. Co ciekawe celem tejże jest ułatwienie codziennego korzystania z karty. Dodatkowo – plastik posiada wszystkie funkcjonalności dotychczasowej karty debetowej z logo Poczty Polskiej.

Czytaj też: Nowe podmioty na liście KNF – Elit Group Bank i PayHost


View Comments
There are currently no comments.