Systemy płatności
Posted By Admin

Nowy sposób weryfikacji klientów w Providencie


Nowa usługa działa od czerwca, powstała przy współpracy z fintechem AIS Gateway i Mastercardem. Nowy sposób weryfikacji klientów w Providencie wykorzystuje otwartą bankowość.

Czytaj też: Pilotaż apki Santandera zakończony

W efekcie wdrożenia narzędzia fintech może się oprzeć przy ocenie klienta na danych z jego rachunku. Na przykład takich, jak poziom dochodów, terminowość spłat kredytów czy inne operacje na koncie. Umożliwia to dostarczana przez AIS Gateway, a regulowana dyrektywą PSD II usługa AIS, a więc właśnie dostępu do informacji o rachunku. Oczywiście, by firma mogła pozyskać za pośrednictwem fintechu takie dane – niezbędna jest do tego zgoda klienta.

Czytaj też: Cyfrowe paragony w Polsce – czy wiesz o nich wszystko?

Nowy sposób weryfikacji klientów w Providencie

Nowy sposób weryfikacji klientów w Providencie

Dostęp do danych transakcyjnych naszych potencjalnych klientów w ramach otwartej bankowości umożliwia nam szybką i dokładną weryfikację dochodów wnioskodawcy, a z perspektywy klienta skraca znacznie proces i konieczność zbierania dokumentów potwierdzających zarobki. Rozwiązanie wdrożyliśmy w czerwcu tego roku i jesteśmy jeszcze na etapie jego udoskonalania, jak i modyfikacji naszych procesów.

– Marcin Żuchowski z zarządu Providenta.

Czytaj też: Nowa metoda odblokowania dostępu do bankowości od VeloBanku

Równocześnie, AIS Gateway to fintech, który powstał w 2021 roku  jako wspólny projekt The Heart, Mastercard i Digital Gateways. Oferuje bazującej na otwartej bankowości usługi szybkiej weryfikacji tożsamości i sprawdzenia wiarygodności finansowej klienta. Równocześnie, podmiot brał udział w tegorocznej edycji programu Mastercard Start Path. W efekcie uzyskał cztery miesiące strategicznego wsparcia.

źródło: cashless.pl

View Comments
There are currently no comments.