Bez kategorii
Posted By Admin

Nowa metoda odblokowania dostępu do bankowości od VeloBanku


Nowa metoda odblokowania dostępu do bankowości internetowej od VeloBanku to uwierzytelnianie mObywatelem. Co więcej – ma to być alternatywa dla pytań weryfikacyjnych! 

Czytaj też: Klienci mobilni w polskich bankach biją rekord – tym razem jest ich już 2,6 mln więcej

Bank wprowadził nowe rozwiązanie dla klientów, którzy zapomnieli login lub hasło do bankowości internetowej. Będą oni, w efekcie, mogli wykorzystać aplikację mObywatel zamiast odpowidania na standardowe pytania weryfikacyjne.

Czytaj też: mBank wprowadza zmiany w aplikacji bankowej

Nowa metoda odblokowania dostępu do bankowości internetowej od VeloBanku

Nowa metoda odblokowania dostępu do bankowości internetowej od VeloBanku

Równocześnie, Velo zapewnia, że to metoda bezpieczna i łatwa, a klient powinien wybrać tę opcję już na stronie logowania. Później z kolei przekazać swoje dane przez mObywatela. Po zalogowaniu z kolei, użytkownik wybiera z dolnego menu ikonę kod QR i klika zeskanuj. Dane z mObywatela przekazywane są do banku, który może w taki sposób uwierzytelnić dane klienta. By dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo rozwiązania, proces wymaga jeszcze wpisania kodu z wiadomości SMS.

Czytaj też: Nowe MIPy na liście KNF – aż 12 kolejnych fintechów

W efekcie tak można przypomnieć sobie login, zresetować hasło lub przywrócić zablokowany dostęp do bankowości internetowej, także w międzyczasie aktywacji aplikacji mobilnej. To już, co ciekawe, kolejne zastosowanie aplikacji, jakie VeloBank wprowadził w obsłudze klienta. Wcześniej już informowano o możliwości zdalnego założenia VeloKonta z wykorzystaniem rządowej aplikacji. A co ważne – takżę uwierzytelnieniu klientów odwiedzających placówki stacjonarne w taki sposób.

Czytaj też: Płatności Visa Mobile dostępne dla klientów PeP


View Comments
There are currently no comments.