Aktualności
Posted By Admin

Klienci mobilni w polskich bankach biją rekord – tym razem jest ich już 2,6 mln więcej


Klienci mobilni w bankach w Polsce szaleją! Najwięcej klientów korzystających z usług bankowych przez smartfony i tablety mają PKO, mBank, Pekao oraz ING. Na koniec II kwartału tego roku banki działające nad Wisłą miały blisko 23,4 mln klientów. Oczywiście takich, korzystających  z usług finansowych przez urządzenia mobilne. Co ciekawe, w porównaniu z poprzednim kwartałem widoczny jest wzrost o niemal 420 tys. To też o ponad 2,6 mln więcej niż w II kwartale 2022.

Czytaj też: Płatności BLIKiem w taksówkach już dostępne – PayTel i Novitus

Równocześnie, w omawianym okresie największą liczbę klientów mobilnych zadeklarował PKO BP – ponad 5,6 mln. To o ponad 74 tysięcy więcej niż na koniec marca tego roku i o ponad 500 tys. więcej, niż w analogicznym okresie minionego roku. Granicę 3 mln mobilnych klientów w pierwszych trzech miesiącach roku ponownie przekroczył mBank, a zbliżyły się do tego progu Pekao i ING. Co ciekawe, wynik powyżej 2 mln zanotowały też Santander oraz Millennium. Wszystkie te instytucje poprawiły rezultaty względem poprzedniego okresu.

Czytaj też: Volt Technologies z licencją instytucji płatniczej – nowa konkurencja kevina

Klienci mobilni

Klienci mobilni w polskich bankach biją rekord – tym razem jest ich już 2,6 mln więcej

Tymczasem warto też zaznaczyć, że za aktywnego mobilnie uznaje się klienta, który loguje się na swój rachunek przynajmniej raz w miesiącu. oczywiście – za pośrednictwem aplikacji, serwisu light czy przeglądarki z urządzenia mobilnego, a więc smartfona czy tableta. Należy też zauważyć, że część banków nie udziela szczegółowych informacji dotyczących bankowości mobilnej, a niektóre nie aktualizują podanych wcześniej statystyk.

Czytaj też: Płatności kodem QR w pojazdach komunikacji na Śląsku i Zagłębiu

W efekcie PKO notuje już w II kwartale 2023 roku 5085,6 klientów, mBank – 3043, Pekao – 2703,9, ING – 2619. Zestawienie zamyka BOŚ z wynikiem zaledwie 34,4 klientów. Ciekawy skok zaliczył też BNP Paribas – z 1025,8 klientów w II kwartale 2022, do 1262,3 w II kwartale tego roku.


View Comments
There are currently no comments.