Płatności online
Posted By Admin

Nowe urządzenia Apple zwiększy popularność płatności mobilnych


Te dane mówią jasno pewne rzeczy, a co ważniejsze – kontrastują ze statystykami polskiego rynku płatności. Tutaj – według analizy jednej z firm z branży – już 15% płatności w terminalach odbywa się za pośrednictwem portfeli cyfrowych. W tym Apple Pay. Nowe urządzenia Apple jednak pojawiają się już niebawem – najnowsze smartfony i smartwatche w efekcie poprawionej nawigacji i wygody korzystania z funkcji mogą… Przyczynić się do zwiększenia popularności płatności mobilnych Apple Pay. 

Czytaj też: Rentowność Klarny wzrasta – są wyniki

Nowe urządzenia Apple zwiększy popularność płatności mobilnych

Nowe urządzenia Apple zwiększy popularność płatności mobilnych

Jak wynika z danych PYMNTS na ten moment z popularnością tą raczej jest średnio. Chociaż w porównaniu z rokiem ubiegłym wykorzystanie portfeli cyfrowych, takich jak Apple Pay, zwiększyło się o 29%… W całości transakcji mają jednak znikomy udział. W kontekście Apple Pay liczy on zaledwie 2,4%. Innymi słowy – jedynie o blisko 40 płatność w terminalu użytkownicy realizują portfelem Apple.

Co ciekawe, dane to całkiem mocno kontrastują ze statystykami zbieranymi przez firmy badawcze. Te donoszą, że w I kwartale tego roku już ponad 15% płatności kartami zrealizowano właśnie urządzeniami mobilnymi.

Czytaj też: Zbliżeniowa wypłata środków na terminalu PolCard

Równocześnie trzeba pamiętać, że w polskich warunkach telefony iPhone stanowią mniejszość. Co za tym idzie – rynek zdominowany jest przede wszystkim przez urządzenia z Androidem. Szacuje się, że te drugie z kolei stanowią 80% smartfonów używanych przez Polaków w ogóle.

Czytaj też: Płatności Visa Mobile dostępne dla klientów PeP


View Comments
There are currently no comments.