Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Tap to Pay w Holandii – Revolut i Viva Wallet oferują usługę Apple


Narzędzie amerykańskiej firmy Tap to Pay w Holandii już jest! Na holenderskim rynku korzystają z niego już cztery firmy, a w kolejce czekają jeszcze Rabobank, Zettle, Worldline, Pay.nl czy Klearly i Stripe. Co ciekawe, już w sierpniu mogliście w internecie znaleźć informacje o pojawieniu się tego rozwiązaniu akurat w Holandii. Wówczas sprzedawcom i usługodawcom oferowały je firmy takie, jak Adyen i SumUp. Teraz z kolei do tego grona dołączają Revolut i Viva Wallet.

Czytaj też: Pay By Velo już w użyciu – nowości w VeloBanku

Tymczasem, samo narzędzie Tap to Pay nie tylko w Holandii ale wszędzie pozwala zmienić iPhone’a w terminal płatniczy! Wystarczy jedynie, że sprzedawca uruchomi aplikację na telefonie i wpiszę kwotę transakcji. Później trzeba jedynie zbliżyć kartę czy smartfon lub zegarek do urządzenia sprzedawcy. Co ważne – na sprzęcie Apple przyjmowane są nie tylko płatności urządzeniami tej firmy. Można je też zrealizować plastikowymi kartami płatniczymi, czy konkurencyjnymi portfelami cyfrowymi.

Czytaj też: Koniec z Blue Media – wchodzi Autopay SA

Tap to Pay w Holandii - Revolut i Viva Wallet oferują usługę Apple

Tap to Pay w Holandii – Revolut i Viva Wallet oferują usługę Apple 

Równocześnie usługa Tap to Pay pojawiła się najpierw w USA, a później w Australii i na Tajwanie. W połowie lipca można było przeczytać na ten temat szereg newsów – że innowacja pojawiła się na brytyjskim rynku, a po kilku tygodniach już w Holandii. W tej ostatniej z kolei narzędzie mają jeszcze zaoferować nowe firmy. Na przykład Rabobank, Zettle, Worldline, Pay.nl, Klearly czy Stripe.

Czytaj też: Klienci mobilni w polskich bankach biją rekord – tym razem jest ich już 2,6 mln więcej

Tymczasem, niedawno okazało się, że Apple zyskało kolejnego dużego partnera w usłudze. Mowa o JP Morgan, jednym z największych banków świata. 

Czytaj też: Nowe MIPy na liście KNF – aż 12 kolejnych fintechów


View Comments
There are currently no comments.