Aktualności
Posted By Admin

7 mln transakcji w jeden dzień – nowy rekord BLIKa


Użytkownicy aplikacji mobilnych banków coraz chętniej i częściej używają BLIKa do płatności! Zgodnie z najnowszymi danymi PSP – w piątek 8 września tego roku użytkownicy systemu wykonali w ten sposób 7 mln transakcji! I to, oczywiście, w jeden dzień! BLIK idzie, jak burza! 

Czytaj też: Nowe MIPy na liście KNF – aż 12 kolejnych fintechów

Co ciekawe, to całkiem nowy, dotąd nie osiągnięty rekord w dziennej liczbie operacji BLIKiem, które zrealizowano we wszystkich kanałach!

Użytkownicy aplikacji mobilnych banków chętniej i częściej używają BLIKa! W piątek 8 września tego roku użytkownicy wykonali tak 7 mln transakcji!
prognoza BLIK

7 mln transakcji w jeden dzień – nowy rekord BLIKa

Sam BLIK to z kolei, jak już pewnie wiecie, metoda płatności, która jest dziś dostępna niemal dla wszystkich użytkowników aplikacji bankowych. Mogą oni się rozliczyć zarówno online, offline, jak i wpłacać i wypłacać pieniądze w bankomatach i realizować transakcje na telefon. Na co dzień jednak aktywnie i regularnie korzysta  z tej metody aż 14 mln osób. Równocześnie trzeba dodać, że w tym roku zrealizowano już miliard operacji! To z kolei oznacza, że od starty systemu łączna liczba operacji opiewa na 3,8 mld.

Czytaj też: Koniec z Blue Media – wchodzi Autopay SA

Dodatkowo, od kwietnia do czerwca 2023 użytkownicy BLIKa zrealizowali 426 mln operacji o wartości blisko 58 mld PLN! W analizowanym okresie równocześnie najbardziej dynamicznie rosła liczba przelewów na telefon BLIK.

Czytaj też: Doceniam Velo – polecam Velo: 3. edycja programu instytucji

Polacy, co ciekawe, skorzystali z tej usługi aż 100 mln razy. Rosnącym zainteresowaniem użytkowników cieszyły się także płatności zbliżeniowe BLIK. W drugim kwartale 2023 z kolei zapłacono tak już 32,5 mln razy.

Czytaj też: Pay By Velo już w użyciu – nowości w VeloBanku


View Comments
There are currently no comments.