Systemy płatności
Posted By Admin

Comperia walczy o licencję KIP


Obecnie Comperia posiada status MIPa, teraz jednak zamierza pójść o krok dalej! Z komunikaty giełowego spółki wynika jasno, że w ramach grupy kapitałowej Comperia chce utworzyć spółkę zależną.

W skład grupy wchodzą takie marki, jak porównywarka finansowa czy rozwiązanie do zdalnego udzielania finansowania, a także marketplace płatności.

Czytaj też: Doceniam Velo – polecam Velo: 3. edycja programu instytucji

Ta, docelowo, ma pełnić funkcję krajowej instytucji płatniczej – pod warunkiem uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Czytaj też: Nowe MIPy na liście KNF – aż 12 kolejnych fintechów

Comperia walczy o licencję KIP

Comperia walczy o licencję KIP

Co ciekawe, prace nad projektem już trwają. Rada nadzorcza fintechu wyraziła już zgodę na utworzenie wspomnianej spółki. Teraz z kolei podmiot będzie oficjalnie ubiegał się o jej rejestrację w KRS. Później – w następnym kroku – przyznanie przez KNF licencji KIP.

Czytaj też: mBank wprowadza zmiany w aplikacji bankowej

Grupa z kolei założona została jeszcze w 2007 roku, jako działająca firma w obszarze finansów, ubezpieczeń i reklamy. W skład grupy wchodzą takie marki, jak porównywarka finansowa czy rozwiązanie do zdalnego udzielania finansowania, a także marketplace płatności.

Czytaj też: Nowe MIPy na liście KNF – aż 12 kolejnych fintechów

Pojawiają się też narzędzia dla agentów ubezpieczeniowych pod znakiem Comperia Ubezpieczenia. Obecnie Comperia.pl posiada status małej instytucji płatniczej.

Czytaj też: Klienci mobilni w polskich bankach biją rekord – tym razem jest ich już 2,6 mln więcej


View Comments
There are currently no comments.