Karty płatnicze
Posted By Admin

Karty biometryczne znów w Pocztowym


Bank za wydanie karty nie pobiera opłaty. Z kolei za korzystanie z niej już  nalicza 14,99 PLN miesięcznie. Karty biometryczne znów pojawiają się w Pocztowym! Klienci indywidualni instytucji mogą znów zamawiać taki instrument płatniczy. Bank rozpoczął drugą edycję sprzedaży takich plastików. W puli z  kolei jest już aż 800 kart.

Czytaj też: Lider oddziałów bez obsługi kasowej wciąż przoduje

Z kolei do korzystania z takiej karty nie jest potrzebny PIN. Karty biometryczne w Pocztowym są wyposażone w czytnik linii papilarnych. Przed transakcją trzeba przyłożyć do niego palec, jeśli odcisk się zgadza – zapala się zielona dioda i można sfinalizować operację.

Czytaj też: Klienci Revolut wydali 1,5 mld PLN tylko w wakacje

Co ciekawe, taką metodą można płacić zarówno w terminalach, jak i online. A także wpłacać i wypłacać gotówkę, lub dodawać ją do portfeli cyfrowych.

Karty biometryczne znów w Pocztowym

Karty biometryczne znów w Pocztowym

Karty biometryczne w Pocztowym pojawiły się pierwszy raz w grudniu 2021 roku. Wówczas jednak wydawane były wyłącznie do kont firmowych. W sierpniu minionego roku po raz pierwszy udostępniono je klientom indywidualnym. W pierwszej edycji wypuszczono 950 sztuk. Jak zapewnia instytucja, co ciekawe, nowość bardzo dobrze oceniono stąd decyzja, by wrzucić drugą edycję do sprzedaży.

Czytaj też: Pierwszy bank uznaje mDowód za dokument potwierdzenia tożsamości

Karta biometryczna dostępna w ofercie Pocztowego została przygotowana we współpracy z Mastercardem oraz marką Thales. Co ważniejsze –  jest to jedyne tego typu rozwiązanie w kraju nad Wisłą, a w skali europejskiej – zaledwie dwa banki są właścicielami takiej karty w ofercie.


View Comments
There are currently no comments.