Płatności odroczone

Voiceboty PKO przeprowadziły ponad 15 mln rozmów z klientami


Ponad 6 mln klientów PKO rozmawiało już w taki sposób! Voiceboty Banku Polskiego przeprowadziły z nimi ponad 15 mln rozmów. Wszystkie na bankowych infoliniach i z Asystentem głosowym IKO, trwały ponad 190 tys. godzin.

Co ciekawe, PKO ma już 14 botów konwersacyjnych, wykorzystując sztuczną inteligencję, najstarszy z nich pracuje już ponad 2,5 roku!

Czytaj też: Zakupy spożywcze online rosną w siłę – raport Mastercard

Voiceboty PKO przeprowadziły ponad 15 mln rozmów z klientami

Konsultanci w tym czasie mogą skupić się na trudniejszych, bardziej skomplikowanych sprawach, bo ich prostsze zadania wykonują właśnie boty. Oczywiście bankowa sztuczna inteligencja współpracuje z konsultantami i łączy ich z klientami, którym samodzielnie nie jest w stanie pomóc. Zarówno Asystent głosowy w naszej aplikacji mobilnej IKO, jak i voiceboty na infoliniach, to rozwiązania, które będziemy tak rozbudowywać, by stały się ważnymi elementami rozwoju największego polskiego banku w najbliższych latach.

– Katarzyna Dziwulska, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim

Voiceboty PKO przeprowadziły ponad 15 mln rozmów z klientami

Tymczasem, najbardziej zajęty kontaktami z klientami jest bot kierujący połączenia przychodzące na infolinię. Zastępuje on przede wszystkim interaktywne menu głosowe. Wita klienta i prosi o informację w jakiej sprawie dzwoni, a później kieruje go do odpowiedniego konsultanta.

Czytaj też: Zakupy spożywcze online rosną w siłę – raport Mastercard

Voiceboty w PKO Banku Polskim nie są prostymi rozwiązaniami czy technologicznymi ciekawostkami. To zaawansowana technologia korzystająca ze sztucznej inteligencji, która jest umiejętnie wykorzystywana, aby wspierać klientów. Nasze boty umożliwiają im swobodną komunikację w języku naturalnym – czyli tak, jak rozmawiają ze znajomymi i rodziną. Pomagają sprawnie i szybko załatwić wiele bankowych spraw.

– Dawid Kin, dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji.

Co ciekawe, od niedawna Asystent głosowy umożliwia korzystanie z narzędzi analitycznych i zarządczych finansami osobistymi. Funkcje te dają klientom przede wszystkim możliwość przeglądu wydatków oraz podsumowania oszczędności.

Obie możliwości, co ważne, umożliwiają wybór waluty i konta, a także okresu, dla których ma zostać przeprowadzona analiza.

Czytaj też: Apple Pay Later z problemami. Usługa wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku


View Comments
There are currently no comments.