Płatności online
Posted By Admin

Departament fintech KNFu przechodzi poważne zmiany


Jan Ziomek, czyli dotychczasowy kierownik w ramach departamentu poinformował na LinkedInie o nowym stanowisku w kancelarii Kochański & Partners. W efekcie Departament fintech KNFu nieco się zmienia!

Czytaj też: Płatności kodem QR w pojazdach komunikacji na Śląsku i Zagłębiu

Jan Ziomek związany był w ostatnim czasie z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego. Dołączył tutaj w 2017 roku, z kolei już rok później działał w urzędowym Departamencie Innowacji Finansowych, potocznie nazywanym Departamentem fintech. Od kwietnia 2020 z kolei pełnił rolę kierownika tej jednostki. Przed dołączeniem do KNFu w międzyczasie pracował na przykład w Związku Banków Polskich.

Czytaj też: Polacy boją się euro – badanie Fundacji Wolności Gospodarczej

Departament fintech KNFu przechodzi poważne zmiany

Departament fintech KNFu przechodzi poważne zmiany

Co ciekawe, niedawno kierownik poinformował o zmianie stanowiska. Pojawi się teraz w nowej firmie, gdzie odpowie za branżę nowoczesnych usług finansowych. Kancelaria, w której teraz się pojawi, specjalizuje się głównie w usługach płatniczych, przeciwdziałaniu praniu pieniędzy czy rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Czytaj też: Nowa metoda płatności w Starbucksie – testy usługi

Z kolei sam Departament fintech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego działa już od 2018 roku. Obecnie na jego czele stoi Zbigniew Woliński. Równocześnie, warto zauważyć najnowsze działanie departamentu, którym jest projekt kolejnej wirtualnej piaskownicy – Sandbox DLT. Do piaskownicy mogą się już zgłaszać innowacyjne podmioty z rynku kapitałowego, inwestycyjnego, bankowego czy ubezpieczeniowego.


View Comments
There are currently no comments.