Systemy płatności
Posted By Admin

Usługa Hyundai Pay umożliwia płatność za parking


Z nowej usługi niebawem będą mogli korzystać kierowcy w USA. Hyundai Pay to nowe rozwiązanie płatnicze marki samochodowej, które początkowo będzie dostępne w modelu Kona.

Czytaj też: Revolut Sklepy – nowa usługa od fintechu

Z czasem jednak, jak się okazuje, ma trafić do innych pojazdów, nie tylko podczas reinstalacji, ale także przy aktualizacji oprogramowania. Na ten moment, za pomocą nowego rozwiązania, będą mogli płacić wyłącznie użytkownicy rynku amerykańskiego.

Co ciekawe, w komunikacie prasowym koncernu czytamy, że projekt realizowany jest wspólnie z firmą Parkomedia. Ten działający już w kilkudziesięciu krajach podmiot świadczy usługi ułatwiające kierowcom parkowanie. A także dodatkowo – płatności za tankowanie czy opłacanie dróg publicznych.

Jak to jednak wygląda w praktyce? Użytkownik musi przede wszystkim połączyć się z usługą przez swoją kartę płatniczą. Odbywa się to za pośrednictwem ekranu dotykowego w samochodzie. Hyundai Pay zapewnia nam, że proces jest w pełni bezpieczny, poniewaz pojawia się tutaj tokenizacja wrażliwych danych. Z kolei podczas samej płatności zainicjowanej na tym samym ekranie, system samochodu połączy się z oprogramowaniem Parkopedii, by oficjalnie sfinalizować operację. W przyszłości, co ciekawe, rozwiązanie ma być stosowane do płacenia także za inne usługi.

Usługa Hyundai Pay umożliwia płatność za parking

Usługa Hyundai Pay umożliwia płatność za parking

Tymczasem, warto zaznaczyć, że już kilka miesięcy temu mogliście przeczytać w internecie, że pojawiła się premiera usługi Mercedes pay+, które także ułatwia płatności w kontekście wykorzystania linii papilarnych w samochodzie. Narzędzie, co ważne, ma stwarzać coraz więcej możliwości i szerzej udostępnione także poza niemieckim rynkiem!

Czytaj też: Pierwszy bank uznaje mDowód za dokument potwierdzenia tożsamości

Równocześnie warto wspomnieć, że podobne plany czy nawet rozwiązania prezentowały też inne koncerny. Na przykład amerykańskie, azjatyckie czy europejskie. 

Czytaj też: Płatności BLIKiem w taksówkach już dostępne – PayTel i Novitus


View Comments
There are currently no comments.