Aktualności
Posted By Admin

Rozliczenia stablecoinami – Visa podejmuje się nowego projektu


Visa podjęła się nowości – możliwości rozliczenia transakcji stablecoinami USDC wykorzystując do tego blockchain Solana. Ma to przede wszystkim przyspieszyć operacje międzynarodowe. Dodatkowo, firma pracuje już z takimi firmami rozliczeniowymi, jak Worldpay czy Nuevi. 

Czytaj też: Nowa metoda płatności w Starbucksie – testy usługi

W efekcie trwającego już pilotażu Visa obsłużyła już rozliczenia milionów stablecoinów USDC, między emitentami i agentami rozliczeniowymi. Teraz z kolei takiego typu transakcje będzie można z powodzeniem realizować z wykorzystaniem wydajnego blockchainu Solana. Co ciekawe, współpraca z agentami rozliczeniowymi oferuje akceptantowi na przykład możliwości otrzymywania płatności w stablecoinach, takich, jak USDC – zamiast tradycyjnych walut.

Czytaj też: Pierwszy bank uznaje mDowód za dokument potwierdzenia tożsamości

Wykorzystując stablecoiny takie jak USDC i globalne sieci blockchain, takie jak Solana i Ethereum, pomagamy poprawić szybkość rozliczeń transgranicznych i zapewniamy naszym klientom nowoczesną opcję łatwego wysyłania lub otrzymywania środków.

– mówi Cuy Sheffield, szef działu kryptowalut w Visa.
Rozliczenia stablecoinami - Visa podejmuje się nowego projektu

Rozliczenia stablecoinami – Visa podejmuje się nowego projektu

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że Visa współpracuje z emitentami nad projektem stablecoinów już od 2021 roku. Obecnie jednak szuka już nowych możliwości rozliczeniowych, w celu transportu środków do agentów rozliczeniowych. W ten sposób gigant płatniczy chce przyspieszyć czas rozliczeń dla swoich sprzedawców. Mowa tutaj przede wszystkim o płatnościach transgranicznych.

Czytaj też: Rentowność Klarny wzrasta – są wyniki

Visa może teraz zarządzać równocześnie wypłatami rozliczeniowymi w stablecoinie USDC do Worldpay i Nuvei. Te z kolei mogą w następnym kroku kierować te płatności w USDC do swoich sprzedawców końcowych. 

Co ciekawe, same stablecoiny to kryptowaluty powiązane z aktywami zewnętrznymi, często z dolarem amerykańskim, w stosunku jeden do jednego. W efekcie takie waluty stanowią zdecydowanie bardziej stabilne środki płatnicze, niż popularne kryptoaktywa, takie jak bitcoin, czy ethereum. 


View Comments
There are currently no comments.