Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Klucze U2F dla bankowości w Polsce


Banki przekonują się do tego rozwiązania! Klucze U2F stają się realnym narzędziem dla bankowości w Polsce. Większość instytucji nie planuje jednak udostępniania klientom takiego wynalazku, chociaż ING – jako pierwszy włączył takie rozwiązanie – może niebawem spodziewać się naśladowców.

ING Bank Śląski jakie pierwszy podjął się innowacji i udostępnił taką metodę zabezpieczenia logowania klientów. Nie podaje jednak konkretnej liczby klientów, która korzysta z tego wynalazku. Z biura ING jednak wynika, że na aktywację takich kluczy sprzętowych zdecydowało się dotąd kilka tysięcy osób, a to już całkiem sporo!

Czytaj też: Nowości w Goodie – karty płatnicze z możliwością doładowania

Przyrost liczby korzystających nie jest duży, ale utrzymuje się na stałym poziomie. W przyszłości planujemy akcje promujące i zakładamy zwiększenie popularności U2F wśród naszych klientów.

Co ciekawe, warto przypomnieć, że ING wprowadził nową opcję zabezpieczającą logowania na rachunek bankowy już kilka miesięcy temu. Jak dotąd, co ważne, jest jedynym bankiem komercyjnym, który dopuszcza takie rozwiązanie. 

Klucze U2F dla bankowości w Polsce

Klucze U2F dla bankowości w Polsce

Z kolei same klucze U2F dla bankowości w Polsce, zdaniem ekspertów, są jednym z najskuteczniejszych rozwiązań zabezpieczających przed phishingiem. A więc wyłudzaniem danych logowania przez strony udające faktyczne serwisy. Same klucze U2F z kolei to niewielkie urządzenie, które się komunikuje z urządzeniem za pomocą portu USB lub technologii zbliżeniowej. Podczas logowania oprócz danych trzeba posiadać równocześnie klucz U2F i połączyć go z urządzeniem, na którym dochodzi do logowania.

Czytaj też: Fintech Klarna ma problemy ze związkami zawodowymi

Może się okazać, że niebawem z kluczy U2F będą mogli korzystać też klienci mBanku, ale nie stanie się to raczej szybko. 

W pierwszej kolejności skupiamy się na czynnikach, które są dostępne dla większości naszych klientów. Po ich uruchomieniu przyjdzie kolej na U2F. Kryterium, którym się kierujemy przy doborze priorytetów wdrożeń bezpieczeństwa, jest zasięg działania i liczba klientów, których ochronimy przed oszustami.

– mówi Jarosław Górski, dyrektor departamentu bezpieczeństwa mBanku.

Czytaj też: BLIK w spółdzielczym – klienci KBS otrzymują już nową możliwość


View Comments
There are currently no comments.