Aktualności
Posted By Admin

E-paragony: rządowa aplikacja już do Twojej dyspozycji


W sklepach App i Google już można pobrać nowość wprost od Ministerstwa Finansów. Rządowa aplikacja oferująca e-paragony już do Waszej dyspozycji! W efekcie tejże można przede wszystkim zarządzać wydatkami, sprawdzać paragony kodem QR, czy zgłaszać nieprawidłowości. Wszystkie informacje są zapisywane wyłącznie na urządzeniu użytkownika.

Co ciekawe, na początku roku 2021 już podobne udogodnienie zaproponowała Platforma Detalistów – aplikację Spark.

W przyszłości aplikacja zostanie rozbudowana o funkcjonalność, która umożliwia pobranie paragonu w postaci elektronicznej bezpośrednio z kasy.

– czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

Czytaj też: Tiptip z licencją MIP! Wręcz napiwek online!

E-paragony: rządowa aplikacja już do Twojej dyspozycji!

E-paragony: rządowa aplikacja już do Twojej dyspozycji!

Tymczasem, obecnie w aplikacji e-paragony można na przykład zarządzać wydatkami i, dodatkowo, przypisywać do nich paragony. W efekcie więc dodawać papierowe paragony do aplikacji. W międzyczasie dostajemy także możliwość dokumentacji wydatków, przeglądu statystyk czy uzupełniania informacji o gwarancjach. Co ciekawe, możemy także sprawdzić paragony kodem QR, wystawionych przez kasy wirtualne. W ten sposób z kolei klient dowie się czy paragon został wystawiony przez kasę wirtualną zarejestrowaną w Centralnym Repozytorium Kas.

Jest także jeszcze jedno, ciekawe, udogodnienia. Aplikacja umożliwia przecież zgłaszanie nieprawidłowości dotyczących wydatków i paragonów. Mamy, w efekcie, do wyboru 7 różnych rodzajów zgłoszeń, na przykład sprzedawca nie wydał nam paragonów, albo wydał paragon kelnerski, na paragonie widnieją nieprawidłowe pozycje, albo… Dokument wydaje się zwyczajnie fałszywy!

Czytaj też: Fintechowa platforma edukacyjna prosto od KNF

Co ciekawe, sam resort finansów zapewnia oficjalnie, że niebawem w aplikacji będzie można także pobrać paragon w postaci elektronicznej bezpośrednio z kasy. Aplikacja pozwala zapisać szczegóły wydatków, takie jak na przykład data, kwota czy kategoria. Kluczowym elementem każdego takiego wydatku jest właśnie paragon z danymi sprzedawcy. Możliwe jest dodatkowo także wrzucenie zdjęcia fizycznego paragonu czy pogrupowanie wydatków według paragonów właśnie. 

Warto też zaznaczyć, że Ministerstwo Finansów postawiło na poważne zabezpieczenia, ponieważ cała aplikacja e-paragony dała się zabezpieczyć kodem PIN i dodatkowym hasłem. To z kolei należy ustawić od razu podczas aktywacji. Można jednak przerzucić się na ustawienia biometryczne. Resort finansów wyjaśnia też, że aplikacja nie gromadzi danych o naszej aktywności, a wszystkie informacje są zapisywane wyłącznie na naszym urządzeniu. Oczywiście, z możliwością utrzymywania ich w chmurze.

Czytaj też: Bezgotówkowa forma płatności – obowiązek sprzedawcy czy wymysł Polskiego Ładu? Spokojnie, nie musisz mieć terminala!


View Comments
There are currently no comments.