Systemy płatności
Posted By Admin

Fintechowa platforma edukacyjna prosto od KNF


Fintechowa platforma edukacyjna przygotowana przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wystartowała! Udostępnione tutaj bezpłatne kursy mają przekazać przede wszystkim wiedzę o rynku finansowym. W efekcie, pojawią się takie tematy jak na przykład otwarta bankowość, crowdfunding inwestycyjny czy kryptoaktywa. Co ciekawe, jeśli przejdziecie przez taki kurs – otrzymacie specjalny certyfikat!

Tymczasem, już  pod koniec grudnia uruchomienie platformy edukacyjnej zapowiedział sam Zbigniew Wiliński, dyrektor departamentu FinTech w UKNF. Same prace nad platformą trwały pół roku, a Urząd przeprowadził już pierwsze szkolenia w szkołach średnich. To właśnie uczniowie mają korzystać z dostępu do darmowych kursów.

Czytaj też: Przelewy ekspresowe to jest to, co klienci lubią najbardziej!

platforma edukacyjna

Fintechowa platforma edukacyjna prosto od KNF

Celem nowej inicjatywy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego jest wyjaśnienie zasad funkcjonowania oraz możliwości, jakie dają innowacyjne rozwiązania na rynku finansowym. Sam projekt ma zwracać uwagę przede wszystkim na możliwe zagrożenia. Wiedza na temat FinTech przekazywana jest za pomocą e-learningu, animacji czy komiksów. Na zakończenie kursu można dodatkowo wypełnić test wiedzy i zdobyć certyfikat.

Warto też zaznaczyć, że dostępne na platformie kursy są podzielone na bloki tematyczne, na przykład otwarta bankowość czy robo-doradztwo i fake newsy. W przyszłości z kolei zakres szkoleń ma być rozwijany, a propozycje kolejnych tematów można przesłać na adres [email protected]

Czytaj też: Regulacja rynku kryptowalut: Wielka Brytania bierze ją w swoje ręce!


View Comments
There are currently no comments.