Bez kategorii
Posted By Admin

Zasady finansowania terminali płatniczych – Polska Bezgotówkowa zmienia reguły gry płatniczej


Zasady finansowania terminali płatniczych, czyli programu realizowanego przez fundację Polska Bezgotówkowa zaczną obowiązywać 1 marca tego roku. Co się zmieni?

Z doniesień wynika, że fundacja Polska Bezgotówkowa zmieni zasady finansowania terminali płatniczych. Przekazując fundusze operatorom terminali pozyskujących akceptantów musi jednak zrewidować swoje reguły. Te z kolei zaczną obowiązywać już 1 marca tego roku. Zmiana zasad programu jest wymuszona, co ciekawe, dużym wzrostem zainteresowania terminalami, jaki obserwujemy już od kilku tygodni.

Czytaj też: Wyższość płatności zbliżeniowych: 97% wszystkich transakcji bezgotówkowych to karty

W efekcie, od 1 marca 2022 fundacja będzie więc finansować instalację jednego terminala w każdej firmie przystępującej do programu kwotą do 425 PLN. Dziś to maksymalnie trzy urządzenia do 850 PLN na każdego POSa. Operator urządzenia otrzyma też dofinansowanie do obsługi transakcji przyjmowanych na terminalu przez pięć miesięcy i do kwoty 42 tys. PLN.

Zasady finansowania terminali płatniczych

Zasady finansowania terminali płatniczych – Polska Bezgotówkowa zmienia reguły gry płatniczej!

Tymczasem, jednak – tak jak dotychczas – umowy z akceptantami wciąż będą podpisywane na rok. Fundacja, co ciekawe, liczy, że w efekcie tegoż część operatorów urządzeń wciąż będzie proponować nowym klientom terminale bezpłatnie na dłużej niż pięć miesięcy. Wcześniej, jak się okazuje, chociaż dofinansowywano obsługę transakcji na rok – niektóre firmy proponowały klientom bezpłatne terminale na półtora roku czy nawet na dwa lata.

Czytaj też: Zbliżeniowe płatności w Huawei dzięki Curve

Co ciekawe, nie zmienią się jednak zasady dla podmiotów z sektora publicznego, vendingu czy firm zajmujących się wyłącznie transportem osób. Te ostatnie wciąż będą mogły liczyć nawet na 20 urządzeń.

Dodatkowo, Polska Bezgotówkowa już na początku stycznia donosiła o dużym wzroście zainteresowania realizowanym przez siebie programem. W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia instytucja postanowiła podpisać umowy na 4 tys. terminali. To, co ciekawe, tyle ile przeważnie w miesiąc. W całym grudniu z kolei umów było trzy razy więcej w porównaniu z grudniem 2020. Łącznie do programu przystąpiło już 350 tys. podmiotów. 

Z kolei sam wzrost zainteresowania terminalami, nie tylko tymi z fundacji, to przede wszystkim efekt wprowadzonego obowiązku przyjmowania płatności bezgotówkowych od 1 stycznia.

Czytaj też: Cyfrowa rupia już niebawem na rynku!


View Comments
There are currently no comments.