Aktualności
Posted By Admin

Wakacje kredytowe – UOKiK to sprawdzi


W ostatni piątek lipca weszły w życie przepisy, w efekcie których konsumenci mogą zawiesić spłatę rat kredytu hipotecznego. I to nawet o… 8 miesięcy. Z kolei sam Prezes UOKiK zamierza zbadać jak 16 banków polskich informuje o wakacjach i jak ich udziela. Czy wakacje kredytowe mają rację bytu – UOKiK prawdę Ci powie.

Czytaj też: Trwały nośnik w e-commerce

Wakacje kredytowe są bezpłatne. To znaczy, że zawieszona zostaje spłata zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej. Z kolei w okresie zawieszenia bank nie może pobierać żadnych opłat z wyjątkiem tych za ubezpieczenie umowy. Wakacje, co ciekawe,dotyczą kredytów zaciągnięty przed 1 lipca 2022. Równocześnie możesz z nich skorzystać tylko raz dla jednego kredytu.

Czytaj też: Płatności mobilne w Nest Bank: Swatch Pay już dostępne

wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe – UOKiK to sprawdzi

Jednak teraz jak się okazuje – w ramach postępowań wyjaśniających – UOKiK będzie wyjaśniał na bieżąco to, co się dzieje. W efekcie, 16 banków, które obsługują złotówkowe kredyty hipoteczne trafią pod lupę.

Czytaj też: Raport European Retail Banking Radar 2022: europejskie banki się odbijają

Z wakacji z kolei mogą skorzystać osoby, które spłacają kredyt hipoteczny zaciągnięty w walucie polskiej na własne potrzeby mieszkaniowe. Tymczasem – jeśli chodzi o pierwszą ratę którą można zawiesić – termin przypada już w sierpniu. Ustawa przewiduje możliwość skorzystania z wakacji od kredytu na maksymalnie 8 miesięcy.

Czytaj też: mobiWAWA – pierwsza aplikacja mobilna do biletów długookresowych


View Comments
There are currently no comments.