Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Trwały nośnik w e-commerce


Wcześniej taką usługę wdrożył przede wszystkim operator platformy Allegro. Trwały nośnik w e-commerce zrodził się w efekcie wdrożenia KIRu. Zdecydowała się na to spółka Glosel, w efekcie której funkcjonuje już kilka sklepów internetowych, w tym ksiegarnia Taniaksiążka.pl oraz Bee.pl.

Czytaj też: Visa Mobile dostępne w bankach spółdzielczych

Co ciekawe, rozwiązanie wykorzystywane jest przede wszystkim do zapisu regulaminów sklepów online.

Sam trwały nośnik e-commerce jest usługą opracowaną właśnie przez KIR wspólnie z Hitachi, IBM Polska i Chmurą Krajową.

Co ciekawe, wynalazek wykorzystuje technologię blockchain i macierz WORM. A więc rodzaj serwera, uniemożliwiającego zmianę treści raz umieszczonego na nim pliku.

Czytaj też: ITCARD przejmuje obsługę 30 tys. terminali płatniczych

 Trwały nośnik

Trwały nośnik w e-commerce

Narzędzie w efekcie sprawia, że usługodawca nie może jednostronnie zmienić dokumentu. Dostęp do ostatniego z kolei klient ma także po zakończeniu relacji z instytucją. Trwały nośnik w e-commerce spełnia kryteria dotyczące przekazywania odbiorcom dokumentów elektronicznych i zapewnia zgodność z RODO.

Czytaj też: BLIK podsumowuje 2021 rok – blisko 113 mln przychodu

Tymczasem, rozwiązanie, które nie pozwala zmieniać danych bez wiedzy innych użytkowników, jest uniwersalne i może być wykorzystane w różnych sektorach. Na przykład finansowym, medycznym, prawnym czy logistyce. Na początku roku trafiło też do e-commerce za sprawą wdrożenia go przez operatora platformy Allegro.

Czytaj też: Atlantic Money oferuje płatności w złotówkach


View Comments
There are currently no comments.