Aktualności
Posted By Admin

DotBee – nowa superaplikacja finansowa


DotBee ma ambicję, by być superaplikacją finansową. Zarządza nią spółka The Great Ideas. Już kilka dni temu operator aplikacji Provema rozpoczął udostępnianie aktualizacji, która… Zmienia nazwę apki na DotBee. 

Czytaj też: Zen.com otrzymuje certyfikat Digital First od Mastercard

W międzyczasie zmienia się także podmiot odpowiedzialny za oprogramowanie – w miejsce spółki Provema pojawiła się spółka The Great Ideas. Z kolei jeśli chodzi o listę oferowanych w ramach apki usług – na pierwszy rzut nic się nie zmieniło. ZNajdziecie tutaj na przykład możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, parkingowych czy pożyczki i możliwość obsługi paczkomatów InPost.

Czytaj też: Bankomaty w miejscowościach turystycznych – 300 dodatkowych urządzeń

DotBee - nowa superaplikacja finansowa

DotBee – nowa superaplikacja finansowa

W efekcie, tak rozbudowane oprogramowanie często określa się mianem super aplikacji finansowej. Co ciekawe, o tym, że nazwa aplikacji Provema niebawem się zmieni mogliście przeczytać w Internecie już w czerwcu. Czy jest to efekt wpisania firmy na listę ostrzeżeń KNF?

Czytaj też: ITCARD przejmuje obsługę 30 tys. terminali płatniczych

Otóż, wówczas anonsowana zmiana właśnie się dokonała. W komunikacie do klientów Provema nie wyjaśniła przyczyn przeniesienia ich kont do nowego podmiotu. Równocześnie spółka nie podjęła jeszcze decyzji jeśli chodzi o komentarz dotyczący tej kwestii.

Tymczasem, w tym miejscu warto wspomnieć, że w kweitniu tego roku KNF wpisał katowicki fintech Provema na listę tzw. ostrzeżeń publicznych. Wówczas Komisja zarzuciła firmie wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia.

Z kolei nowy operator DotBee już teraz jest na liście małych instytucji płatniczych. Jest to jednak bardzo młodziutka firma. W Krajowym Rejestrze Sądowym pojawiła się dopiero w… Kwietniu 2021.


View Comments
There are currently no comments.