Aktualności
Posted By Admin

Bank of England: nowe regulacje dotyczące kryptowalut


Financial Policy Committee, działający w ramach Bank of England, wzywa do regulacji kryptowalut. Nowe regulacje dotyczące kryptowalut to potrzeba zasygnalizowana w raporcie o stabilności finansowej.

Co ciekawe, na całym świecie instytucje rządowe i finansowe starają się reagować na załamanie na rynku kryptowalut. Zarówno USA, jak i EU ogłaszają coraz to śmielsze plany w tym kontekście.

Czytaj też: Interoperacyjność walut – Visa wdraża nowe rozwiązanie

Sama Unia niedawno uchwaliła przecież Markets in Crypto Assets – MiCA. Wszystko po to, by móc regulować kryptowaluty i chronić konsumentów. Równocześnie, w USA mnóstwo członków Izby Reprezentantów naciska na wprowadzenie kontroli zawieranych transakcji kryptowalutowych.

Czytaj też: Duży wzrost użytkowników bankowości mobilnej – raport NetBanku

Nowe regulacje dotyczące kryptowalut

Bank of England: nowe regulacje dotyczące kryptowalut

Tymczasem, w zeszłym tygodniu portalu Coindesk poinformował, że Komitet Polityki Finansowej Banku Anglii wezwał do powszechnej regulacji kryptowalut. Istotny nacisk, co ciekawe, ma być kładziony przede wszystkim na te regulacje, które umożliwiają monitorowanie giełd i lepszą kontrolę stablecoinów.

Czytaj też; Pożyczki mPay – coraz więcej kredytów we współpracy z Visusem

Z kolei same plany banku centralnego dotyczą przede wszystkim wprowadzenia platform kryptowalut poza szarą strefę. W ramach MiCA – giełdy z Wielkiej Brytanii będą musiały uzyskać zezwolenie i założyć biura w UE.

Co ciekawe, zgodnie z jej przepisami, stablecoiny muszą od teraz ograniczać dzienną wartość transakcji do 200 milionów euro. Z kolei emitenci rejestrować będą się jako instytucja pieniądza elektronicznego lub tokenów referencyjnych w Europejskim Urzędzie Bankowym i czekać na autoryzację.

Dodatkowo, w przypadku Stanów ustawa zaproponowana Kongresowi została przygotowana przez senatorów. Jest to projekt ponadpartyjny, a wymagania są całkiem proste. Stablecoiny mają być zabezpieczone aktywami i zrównane z papierami wartościowymi, w ramach kompetencji Commodities Futures Trading Commission.

Czytaj też: E-tożsamość: więcej Polaków przekonuje się do funkcji – badanie KIR


View Comments
There are currently no comments.