Aktualności
Posted By Admin

E-tożsamość: więcej Polaków przekonuje się do funkcji – badanie KIR


Badanie KIR informuje – e-tożsamość to coraz popularniejsza funkcja wśród Polaków! Zdalna weryfikacja tożsamości ułatwia dostęp do usług online. Popularność w życiu potwierdza tegoroczne badanie KIR. W efekcie, aż 43% klientów bankowości elektronicznej chętnie korzysta z e-tożsamości.

Czytaj też: Koniec Facebook Pay! Zastąpi go Meta Pay i… Nic się nie zmieni

badanie kir

O tożsamości cyfrowej słyszało aż 70% Polaków

Tymczasem, wszyscy wiemy, że kompetencje cyfrowe są niezbędne we współczesnym świecie. Ich rozwój idzie przecież do przodu szybciej, niż kiedykolwiek. Co ciekawe, według Indeksu Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego 2021 2 – pandemia przyspieszyła rozwój digitalizacji nawet o… 7 lat!

E-tożsamość, a więc zdalna weryfikacja tożsamości – ułatwia dostęp do usług online. Najczęściej mowa o sprawach urzędowych czy płatnościach.

Czytaj też: Bank Ghany wprowadził cyfrowy portfel dla wszystkich banków w kraju – GhanaPay

E-tożsamość – coraz więcej Polaków przekonuje się do tej funkcji- badanie KIR

Równocześnie, jak wynika z raportu Fundacji Digital Poland – o tożsamości cyfrowej słyszało aż 70% Polaków. Z kolei ponad połowa miała okazję z niej korzystać. 

Badanie KIR mówi nam także, że już 38% skorzystałoby z bankowości online, aby zdalnie potwierdzić dane.

Z kolei ponad 26% badanych chciałaby tak uwierzytelnić tożsamość w ramach usług dostawców gazu, prądu czy wody. Co ciekawe, dla ⅕ Polaków zdalnie potwierdzanie danych to także.. Szansa na uniknięcie kolejek u lekarza czy podczas czekania na wyniki badań!

Czytaj też: Kalkulator śladu węglowego w aplikacji bankowej

Tymczasem, klienci bankowość online skłaniają się także ku rozszerzeniu możliwości potwierdzania danych drogą elektroniczną. Na przykład przy rejestracji i logowaniu do serwisów oraz w sytuacji kiedy chcą wydać dyspozycję w sprawie urzędowej.

W efekcie integracji z tzw. węzłem krajowym (Login.gov.pl) usługa pozwala przede wszystkim na załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. 

Czytaj też: Softpos PayTela i kolejne wdrożenie. Terminal aplikacyjny dla Spedimexu


View Comments
There are currently no comments.