Aktualności
Posted By Admin

Kalkulator śladu węglowego w aplikacji bankowej


Słowacki Tatra bank chce teraz edukować klientów korzystających ze wsparcia startupu ecolytiq i organizacji Visa. Czas na kalkulator śladu węglowego!

Czytaj też: Klienci Pocztowego mogą już korzystać z karty wirtualnej

Bank, o którym mowa pochwalił się właśnie niedawno rozwiązaniem w aplikacji mobilnej, w efekcie którego… Klient może dowiedzieć się, jak jego zakupy wpływają na środowisko! Instytucja równocześnie zapewnia, że przeciera szlak dla usług tego typu nie tylko w Słowacji, ale także w całym regionie Europy Środkowej.

Czytaj też: Google Pay dla użytkowników AXI Card – jeszcze więcej płatności w Polsce

Kalkulator śladu węglowego w aplikacji bankowej

Kalkulator śladu węglowego w aplikacji bankowej

Tymczasem, po aktualizacji aplikacji banku Tatra użytkownik będzie otrzymywał informacje środowiskowe dotyczące płatności. A więc kalkulator śladu węglowego! Każda z płatności będzie przypisana do odpowiedniej kategorii, a stworzony algorytm wyliczy, ile gazów cieplarnianych jest emitowanych w efekcie konkretnego zakupu. W teorii z kolei wiedza ta ma przede wszystkim pomóc konsumentom ograniczać ślad węglowy.

Czytaj też: 600 oddziałów bezgotówkowych w polskich bankach

Co ciekawe, partnerem Tatry jest w tym projekcie Visa i ecolytiq. Ten ostatni z kolei wywodzi się z Berlina i chociaż powstał w 2020 roku… Pod koniec maja informował, że udało mu się pozyskać od inwestorów ponad 13,5 mln euro. 

Równocześnie warto dodać, że inicjatywy tego typu są coraz częstsze. Powstają przecież przede wszystkim startupy świadczące usługi podobne do kalkulatora exolytiq. Głośnym przykładem jest na przykład szwedzki Doconomy, w który kilka lat temu zainwestowała organizacja Mastercard. Z kolei przed rokiem pojawiły się doniesienia, że z narzędzia szwedzkiego fintechu zamierza korzystać BNP.

Czytaj też: Millennium: ponad 200 tys. klientów korzysta ze zbliżeniowego BLIKa


View Comments
There are currently no comments.