Karty płatnicze
Posted By Admin

Klienci Pocztowego mogą już korzystać z karty wirtualnej


Klienci Pocztowego już teraz mogą korzystać z debetowej karty wirtualnej organizacji Mastercard. To pierwsza na polskim rynku taka karta z pakietem ubezpieczeń! W efekcie nowości przedstawiciele Banku liczą na… Dalszy wzrost liczby aktywnych klientów kart płatniczych. Przez ostatni rok liczba transakcji kartami Pocztowego wzrosła przecież o ponad 20%.

Czytaj też: Kontrola firmowych wydatków z kart – nowa usługa Revoluta

Z kolei klienci Pocztowego złożyli już pierwsze wnioski o wydanie takiego wynalazku. Karta występuje w postaci zapisu elektronicznego w bankowości internetowej, ale posiada także cechy fizycznej karty. Ma więc numer, datę ważności, kod CVC2. Można nią także, co ciekawe, płacić w terminalach POS, albo wypłacać gotówkę z bankomatów posiadających funkcję zbliżeniową.

Czytaj też: Payeye wprowadza aplikację 2.0 – pojawi się hybrydowy terminal płatniczy

Klienci Pocztowego mogą już korzystać z karty wirtualnej

W efekcie ubiegłorocznej decyzji o rozwoju współpracy z Mastercard i oferowaniu klientom Banku kart płatniczych wyłącznie tej organizacji, podjęliśmy szereg wspólnych działań umożliwiających udostępnienie naszym Klientom nowoczesnych i innowacyjnych produktów oraz usług. Obecnie wprowadziliśmy do oferty kartę wirtualną dla klienta detalicznego, w grudniu zeszłego roku kartę biometryczną dla klienta biznesowego,  ale to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo. W wyniku wspomnianych działań od kilkunastu miesięcy obserwujemy wyraźny wzrost  liczby transakcji kartami. Rośnie także wartość tych transakcji. Liczymy na to, że nasza karta wirtualna, będąca ciekawą alternatywą dla karty plastikowej, zachęci większą liczbę klientów do korzystania z usług i rozwiązań Banku Pocztowego.

– Rafał Gawroński, Dyrektor Zarządzający Pionu Biznesu i Sprzedaży Banku Pocztowego.

Tymczasem, karta Banku Pocztowego równocześnie ma także bezpłatny pakiet ubezpieczeń. Te obejmują na przykład utratę towaru zarówno w wyniku kradzieży, jak i zalania czy pożaru. Istnieje także możliwość przedłużenia dzięki niej gwarancji na produkty AGD/RTV oraz elektronikę.

Co ciekawe, właściciele karty mogą też skorzystać z programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile. Sam wniosek z kolei można złożyć albo przez bankowość internetową, albo mobilną, a także w placówkach stacjonarnych Banku i Poczty Polskiej.

Czytaj też: Kolejny softpos na polskim rynku – Planet Pay POS App – IT Card


View Comments
There are currently no comments.