Aktualności
Posted By Admin

Kolejny softpos na polskim rynku – Planet Pay POS App – IT Card


Spółka IT Card przy wdrożeniu softposa – terminala aplikacyjnego – współpracowała z firmą PayCore. Biuro prasowe IT Card poinformowało o udostępnieniu w markecie Google Play aplikacji Planet Pay POSapp.

Jest to kolejny już na polskim rynku softpos, a więc terminal aplikacyjny. Ten pozwala na przyjmowanie płatności zbliżeniowych bezpośrednio na urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android i czujnikiem zbliżeniowym NFC. Kartę czy telefon z Apple Pay albo Google Pay przykłada się do pleców smartfona z softposem. Z kolei – w razie konieczności autoryzacji PINem – wprowadza się go na urządzeniu sprzedawcy.

To kolejny już w ostatnim czasie terminal aplikacyjny, jaki pojawia się na polskim rynku. Wcześniej rozwiązania takie zaproponował na przykład Fiserv czy Paytel. Terminal aplikacyjny rozwija też polski startup fintechowy założony przez manadżerów Payarto.

Czytaj też: Nowa opcja płatności za przejazdy hulajnogami Dott – BLIK w natarciu

Planet Pay POSapp

Kolejny softpos na polskim rynku – Planet Pay POS App – IT Card

Co ciekawe, aplikacja Planet Pay POSapp daje się zainstalować na telefonie lub tablecie z systemem Android 8.0 lub nowszym.

Czytaj też: Machanie dłonią i uśmiech: Mastercard testuje nowe metody płatności

Stawiamy na mobilność całego rozwiązania, dlatego poza samą aplikacją, którą można zainstalować wprost ze sklepu Google, również podpisanie umowy i aktywacja realizowane są w 100 proc. zdalnie.

– Jarosław Chrzanowski, prezes IT Card.

Softpos IT Card akceptuje wszystkie rodzaje płatności zbliżeniowych kartami Visa i Mastercard, przy użyciu portfeli cyfrowych oraz transakcje zbliżeniowe BLIK C. Z kolei potwierdzenie dociera do klienta SMSem lub mailem.

Co ciekawe, IT Card współpracuje także z bankiem ING przy obsłudze płatności realizowanych za pomocą terminala aplikacyjnego oferowanego przez ten bank i Softpos.eu.

Czytaj też: Liczba wpłatomatów na polskim rynku przekroczyła 9 tysięcy


View Comments
There are currently no comments.