Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Wzrost Allegro Pay o 440%


I to zaledwie w ciągu roku! Allegro Pay podkreśla, że zdecydowana większość pożyczek w ramach odroczonych płatności jest regularnie spłacana.

Czytaj też: Debetowa karta wirtualna od Banku Pocztowego

Allegro podsumowało działalność

Co ciekawe, Allegro podsumowało właśnie swoją działalność w I kwartale 2022 roku. Można się z niego dowiedzieć przede wszystkim to, że zanotowano dość zauważalne wzrosty jeśli chodzi o płatności odroczone! Allegro Pay – w okresie styczeń-marzec – zanotowało ponad 965 mln PLN kredytowania. To o ponad 440% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku!

Czytaj też: Increase2 – odbierz wcześniejsze wynagrodzenie w nowej aplikacji

Allegro Pay

Wzrost Allegro Pay o 440%. E-commerce idzie po swoje!

Równocześnie, operator platformy e-commerce poinformował także, że część portfela pożyczek Pay wyłączono z bilansu grupy. To efekt współpracy z Aion Bankiem, który kupił od rodzimego potentata e-commerce pożyczki o wartości 210 mln PLN. 

Czytaj też: Visa Mobile – płatności numerem telefonu już dostępne w Nest Banku

Dodatkowo, Allegro przekonuje, że w efekcie może się zdecydowanie szybciej rozwijać usługa. Firma chwali się także, że oczekiwane straty kredytowe pozostają w tym przypadku na niskim poziomie – poniżej 2%. Z kolei sam wskaźnik zadowolenia klientów wynosi 94.

Tymczasem, nie można przeoczyć także faktu, że przychody platformy wzrosły o ponad 15% do blisko 1,4 mld PLN. Liczba aktywnych kupujących w omawianym okresie wyniosła 13,4 mln PLN.

Czytaj też: Nowa opcja płatności za przejazdy hulajnogami Dott – BLIK w natarciu


View Comments
There are currently no comments.