Płatności online
Posted By Admin

KNF radzi: uwaga na Walutomat i Top Kantor


Spółki o nazwach Walutomat i Top Kantor nie są zupełnie powiązane zarówno z operatorem serwisu walutomat.pl, jak i topkantor.pl. I w tym cały problem! 

Czytaj też: Liczba wpłatomatów na polskim rynku przekroczyła 9 tysięcy

Komisja Nadzoru Finansowego w minionym tygodniu wpisała aż 8 nowych podmiotów na listę ostrzeżeń publicznych. Równocześnie skierowała do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 3 o usługach płatniczych. 

W efekcie, na celownik KNFu trafił na przykład Walutomat z Poznania i Top Kantor, a także Play Kantor czy Walutonet.

Czytaj też: Płatności za parkowanie przy dworcach: mPay z nową usługą

Walutomat

KNF radzi: uwaga na Walutomat i Top Kantor

Ten pierwszy podmiot zarówno nazwą, jak i lokalizacją nasuwa skojarzenia ze znanym kantorem internetowym, którego operatorem jest Currency One. Okazuje się jednak – po weryfikacji numeru KRS –  że to całkowicie inny podmiot, który… Chciał w jakimś stopniu skorzystać z sukcesu działającego już kantoru walutomat.pl.

Czytaj też: Wnioski o 500+ dla Ukraińców dostępne w bankowości online

Co ciekawe, pod tym samym poznańskim adresem wpisane są także inne podmioty. Na przykład Paynet 24, Royal Line czy Top Kantor właśnie.  

We wpisach do KRSu spółek, które trafiły na listę ostrzeżeń widnieje jedna osoba – DMytro Okhremenko. Są to spółki GT Solar z Krakowa i Net Kantor z Kicina. Z kolei warszawskie spółki łączy adres siedziby – są to Play Kantor i Walutonet.

Czytaj też: Rynek płatności w transporcie publicznym ma nowego gracza – Hitachi


View Comments
There are currently no comments.