Płatności online
Posted By Admin

Payeye wprowadza aplikację 2.0 – pojawi się hybrydowy terminal płatniczy


Nowa wersja aplikacji Payeye umożliwi także zdalne zakładanie kont oraz płatności w ciężar karty Mastercard lub Visa. Dodatkowo pojawi się hybrydowy terminal płatniczy.

Czytaj też: Visa Mobile – płatności numerem telefonu już dostępne w Nest Banku

Na 24 czerwca wrocławski fintech zapowiedział premierę usługi w wersji 2.0. Sam współzałożyciel i członek zarządu Payeye – Daniel Jarząb – powiedział, że nowa aplikacja ma skomercjalizować płatności biometryczne. Te testowane przez spółkę od dwóch lat. Payeye 2.0 przede wszystkim pozwala na zakładanie i aktywację kont przez nowych klientów całkowicie zdalnie. 

Dodatkowo, nie będzie już więc konieczności odwiedzania stacjonarnego punktu, w celu pozostawienia wzorca biometrycznego twarzy czy oka, jak jest obecnie.

hybrydowy terminal

Payeye wprowadza aplikację 2.0 – pojawi się hybrydowy terminal płatniczy

Kolejną nowością jest możliwość dodania karty bankowej z logo Visy czy Mastercarda. W efekcie, płatności będzie można realizować bezpośrednio z rachunku karty, bez konieczności wcześniejszego zasilania tzw. wirtualnej portmonetki. Zdaniem przedstawiciela fintechu to z kolei pozwoli stać się Payeye dostawcą technologii na podobnej zasadzie jak Google czy Apple dostarczają autorskie portfele. 

Równocześnie, właściciel spółki z Wrocławia deklaruje także, że Payeye 2.0 będzie… Pierwszym na świecie narzędziem umożliwiającym płatności hybrydowe, łączącym biometrię oka i twarzy. W efekcie, ma to pomagać w realizacji transakcji w sytuacji, gdy prawidłowa identyfikacja klienta po tęczówce oka jest utrudniona. A więc na przykład wtedy, gdy przez okulary noszone przez płacącego czy słabe oświetlenie w sklepie. 

Co ciekawe, spółka nie będzie się musiała ubiegać o licencję krajowej instytucji płatniczej.

Czytaj też: Increase2 – odbierz wcześniejsze wynagrodzenie w nowej aplikacji


View Comments
There are currently no comments.