Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowe funkcje Sandbox Blockchain KIRu


Podmioty zainteresowane udziałem w programie, mogą się do niego zgłaszać przez cały rok. Nowe funkcje Sandbox Blockchain KIRu już na pokładzie! 

Czytaj też: SwatchPay już dostępne w PKO

O nowościach informują twórcy piaskownicy. Do dyspozycji uczestników programu oddano przestrzeń wykorzystujące architekturę Hyperledger Fabric w wersji 2.2. Co ciekawe, podmioty biorące udział w programie będą mogły dostosować platformę do własnych potrzeb, rozszerzając ją o elementy sieci, pochodzące właśnie z ich autorskiej infrastruktury IT lub chmury.

Równocześnie, architektura HLF to projekt Open Source prowadzony przez Linux Foundation. Jest to modułowa struktura blockchain, stanowiąca standard platform łańcuchów bloków.

Czytaj też: Visa Mobile – płatności numerem telefonu już dostępne w Nest Banku

Nowe funkcje Sandbox Blockchain KIRu

Nowe funkcje Sandbox Blockchain KIRu

Tymczasem, w nowej wersji piaskownicy rozszerzono listę dostępnych języków programowania, które można wykorzystać do zbudowania tzw. smart kontraktu. Jest to protokół przeznaczony do zawierania cyfrowych umów oraz ich automatycznej weryfikacji. W efekcie, użytkownicy mogą teraz pracować w GO, JavaScript czy Java. Ulepszono równocześnie także interfejs administracyjno-testowy Sandboxa.

Czytaj też: UOKiK nałożył karę na Vinted

Dlatego też programistom łatwiej będzie śledzić i naprawiać błędy. Nowość na platformie obejmują również na przykład optymalizację w zakresie zarządzania bazami danych, obrazami, cyklem życia chaincode’u. 

Sam Sandbox Blockchain to inicjatywa kilku firm. KIR, IBM i Chmura Krajowa odpowiadają za kwestie technologiczne, a PKO działa w roli akceleratora. Z kolei sama Fundacja FinTech Poland i KNF wspierają projekt w kwestiach związanych z regulacjami i otoczeniem prawnym. Tymczasem, funkcję koordynatora pełni fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium. Sama piaskownica umożliwia obniżenie kosztów na etapie rozwijania nowych pomysłów biznesowych.

Czytaj też: BLIK dla klientów korporacyjnych w ING


View Comments
There are currently no comments.