Aktualności
Posted By Admin

600 oddziałów bezgotówkowych w polskich bankach


Najwięcej placówek bez tradycyjnej obsługi posiadają ING, BNP i Millennium. W sumie – w Polsce mamy już 600 oddziałów bezgotówkowych w bankach!

Czytaj też: KNF radzi: uwaga na Walutomat i Top Kantor

Co ciekawe, z najnowszych danych wynika, że banki działające na polskim rynku pod koniec I kwartału 2022 posiadały 593 oddziały bezgotówkowe. A więc takie, w których próżno szukać kas tradycyjnych, a wpłaty i wypłaty realizowane są za pomocą maszyn – bankomatów i wpłatomatów. To podobna liczba w porównaniu z końcem 2021 oraz ponad 100 placówek więcej niż w I kwartale minionego roku.

Czytaj też: Kontrola firmowych wydatków z kart – nowa usługa Revoluta

600 oddziałów bezgotówkowych

600 oddziałów bezgotówkowych w polskich bankach

Z kolei jeśli chodzi o największą sieć placówek bezgotówkowych – liczącą 188 oddziałów – w I kwartale posiadał ING. Na kolejnych miejscach uplasowały się BNP – 145, oraz Millennium  – 100 sztuk. Równocześnie wydaje się, że nie wynika to ze zmiany strategii i rezygnacji rozwoju sieci przez instytucje. Jest to przede wszystkim efekt dostosowania liczby placówek do zmniejszającego się zapotrzebowania klientów na obsługę w sieci stacjonarnej.

Czytaj też: Aion Bank: wyższe promocyjne oprocentowanie kont

Tymczasem, jeśli mowa o bankach pozostałych – na uwagę zasługuje także Credit Agricole, któremu w ciągu roku przybyło aż  26 oddziałów. Dodatkowo, w zestawieniu nie pojawił się Plus Bank, który od wielu kwartałów nie uaktualnia danych. W jego miejsce z kolei pojawił się BOŚ. Ten ostatni z pochwalił się statystykami pierwszy raz!

Czytaj też: PayPro i Conotoxia z nowymi zezwoleniami KNF


View Comments
There are currently no comments.