Aktualności
Posted By Admin

Interoperacyjność walut – Visa wdraża nowe rozwiązanie


Interoperacyjność walut proponuje VISA.  Banki centralne z kolei już od dłuższego czasu prowadzą prace nad wdrożeniem własnej waluty cyfrowej.

W efekcie nic dziwnego w tym, że VISA szuka rozwiązań, które zapewnią interoperacyjność walut między tzw. CBDC. W wywiadzie opublikowanym na oficjalnym blogu firmy pojawiło się niedawno kilka ciekawych informacji w tym zakresie.

Czytaj też: WealthSeed: nowa platforma inwestycyjna już niebawem

Waluty cyfrowe z kolei z pewnością niedługo zaczną odgrywać znaczącą rolę w przesyłaniu pieniędzy. W wywiadzie opublikowanym na blogu VISY przedstawiono czytelnikom pewne wnioski…

Po pierwsze – banki centralne zdominują waluty cyfrowe. A więc te zaczną, najpewniej, stanowić w pełni cyfrowe aktywo banków centrlanych, które z kolei będzie mogło być wykorzystywane równocześnie przez konsumentów, sprzedawców i korporacje.

Czytaj też: Kalkulator śladu węglowego w aplikacji bankowej

Interoperacyjność walut

Interoperacyjność walut – Visa wdraża nowe rozwiązanie

Co ciekawe, dzisiaj nie używamy jeszcze ich na co dzień, jednak niedługo może to się zmienić.

Czytaj też: 20,1 mln klientów mobilnych i 11,2 mln mobile only – raport

Po drugie ekosystem płatniczy będzie zdecydowanie bardziej złożony. Z jednej strony taka innowacja wzmocni bezpieczeństwo sieci płatniczej, a z drugiej z kolei… Wiąże się to ze sporym zwiększeniem złożoności samego ekosystemu.

W oczach eksperta właśnie to zdaje się być kluczowym problemem dla omawianego sektora w ciągu najbliższych lat.  Nie ma więc nic dziwnego w tym, że Visa decydując się na publikację wywiadu poinformowała od razu o wizji.

W ramach prowadzonych przez nas badań w tym obszarze, zaproponowaliśmy rozwiązanie oparte o model piasta-szprychy. Zapewni to interoperacyjność pomiędzy różnymi sieciami blockchain. Tak właśnie powstała nasza nowa koncepcja o nazwie „Universal Payment Channel”.

— Strategy Lead w Visa.

Z kolei po trzecie – Visa stworzy uniwersalny adapter do blockchainów. W skrócie umożliwi płynny przesył pieniądza cyfrowego między różnymi sieciami. Technologia VISY będzie więc łączyć różne blockchainy na przykład przez specjalne kanały płatnicze.

Czytaj też: Bank Ghany wprowadził cyfrowy portfel dla wszystkich banków w kraju – GhanaPay


View Comments
There are currently no comments.