Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

20,1 mln klientów mobilnych i 11,2 mln mobile only – raport


W ciągu roku banki w Polsce zwiększyły liczbę klientów korzystających z usług mobilnych o ponad… 3 mln! Klientów mobilnych i użytkowników mobile only jest już spora ilość!

Czytaj też: Google Pay dla użytkowników AXI Card – jeszcze więcej płatności w Polsce

Największe banki działające w kraju na koniec I kwartału 2022 miały ponad 20,1 mln klientów mobilnych. Tak wynika z danych przedstawionych przez instytucje. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o blisko 840 tysięcy. To równocześnie ponad 3 mln więcej, niż w analogicznym okresie 2021.

Czytaj też: Kernel bezstykowy – duża zmiana na rynku płatności zbliżeniowych

Klientów mobilnych

20,1 mln klientów mobilnych i prawie 11,2 mln użytkowników mobile only – raport

Tymczasem, bankiem, który deklaruje posiadanie największej liczby takich klientów jest sam PKO. W I kwartale 2022 miał ich ponad 4,87 mln. Na drugim miejscu z kolei uplasował się mBank, a na trzecim – ING. Poza podium z kolei widnieje Santander i Millennium.

Czytaj też: Fintech Booste nawiązuje współpracę z Shoperem

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że za aktywnego mobilnie uznaje się, który loguje się na rachunek przynajmniej raz w miesiącu w efekcie aplikacji, serwisu light albo przeglądarki (ale z urządzenia mobilnego). 

Z kolei jeśli mowa o klientach mobile only – takich, którzy w danym okresie logowali się na koncie wyłącznie z urządzeń mobilnych – w minionym kwartale polskie banki miały ich blisko 11,2 mln takich klientów.

Co ciekawe, bankiem, który szczyci się posiadaniem największej liczby klientów mobile only pozostaje PKO BP. W minionym kwartale miał ich ponad 2,84 mln. Więcej, niż milion klientów miały także na przykład ING, Millennium, Santander, Pekao oraz mBank.

Czytaj też: 8 mln kart – tyle egzemplarzy wydali Polacy


View Comments
There are currently no comments.