Systemy płatności
Posted By Admin

Płatności mobilne na stacjach Shell – SmartPay


Płatności SmartPay kilka tygodni temu pokazały się na stacjach Shella. Od teraz z kolei klienci z naszego kraju mogą z nich korzystać także za granicą.

Czytaj też: Fintech Booste nawiązuje współpracę z Shoperem

Sam Shell poinformował o rozszerzeniu funkcjonalności rozwiązania SmartPay dla klientów z Polski. Kierowcy posiadający kartę paliwową Shell Card mogą płacić za tankowanie bez konieczności podchodzenia do kasy nie tylko nad Wisłą, ale także w kilku krajach Europy. Na przykład w Niemczech, Słowacji, Czechach, Holandii, Belgii czy Francji i Austrii.

Czytaj też: 8 mln kart – tyle egzemplarzy wydali Polacy

Z kolei SmartPay to usługa dla klientów flotowych, posiadających karty Shell Card. Aby skorzystać z nowego rozwiązania, należy uruchomić aplikację Shell SmartPay, wpisać numer dystrybutora i PIN do aplikacji, a po weryfikacji zatankować i pojechać dalej.

Płatności mobilne na stacjach Shell - SmartPay

Płatności mobilne na stacjach Shell – SmartPay

Aplikacja sama weryfikuje, czy karta jest uprawniona do płatności. W przypadku dsotępnych kilku pcji należy wybrać metodę płatności, która jest zgodna z krajem użytkownika i tym, w którym dokonuje się transakcja. Kwota tankowania jest później doliczana do karty flotowej i pojawi się na zbiorczej fakturze.

Tymczasem, sam Shell Card może także być zintegrowany z aplikacją Autopay. W efekcie, można za jej pomocą płacić automatycznie za wybrane myjnie oraz autostrady A1 i A4. Shell planuje też kolejne wdrożenia, na przykład eTOLL dla pojazdów lekkich czy automatyczne płatności za wybrane parkingi. 

Czytaj też: Google Pay dla użytkowników AXI Card – jeszcze więcej płatności w Polsce

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że Shell nie jest pierwszym koncernem paliwowym na polskim rynku, który wprowadza płatności mobilne za tankowanie. Z rozwiązań aplikacyjnych mogą już korzystać na przykład klienci Orlenu, Lotosu czy stacji należących do Carrefoura.

Czytaj też: Kernel bezstykowy – duża zmiana na rynku płatności zbliżeniowych


View Comments
There are currently no comments.