Karty płatnicze
Posted By Admin

8 mln kart – tyle egzemplarzy wydali Polacy


W ciągu roku liczba dodanych do cyfrowych portfeli płatniczych kart wzrosła o niemal 2,4 mln. Teraz okazuje się, że klienci największych banków na polskim rynku dodali już do nich blisko 8 mln kart! Dotyczy to takich narzędzi, jak na przykład Apple, Google Pay, a także Garmin Pay, SwatchPay, Xiaomi Pay czy Fitbit. 

Czytaj też: Revolut Bank zwiększa limit kredytowy do 150 tys. PLN

Równocześnie z danych wynika, że w porównaniu z IV kwartałem 2021 – liczba kart dodanych do płatności zbliżeniowych urosła o blisko 670 tysięcy! W ciągu roku z kolei – zwiększyła się o niemal 2,4 mln.

8 mln kart

8 mln kart – tyle wydali Polacy

Co ciekawe, bankiem, którego klienci dodali najwięcej kart do portfeli cyfrowych jest… mBank! Instytucja podała, że na koniec I kwartału było ich ponad 1,7 mln, a więc… O 80 tysięcy więcej niż w poprzednim kwartale. W tym gronie z kolei znalazły się już ING, Millennium oraz Santander. Ostatniemu w ciągu trzech miesięcy udało się poprawić wynik o ponad 130 tys.

Czytaj też: Revolut Bank zwiększa limit kredytowy do 150 tys. PLN

Dodatkowo warto zaznaczyć, że nie wszystkie banki podały dane. Część z kolei w ogóle nie aktualizuje swoich danych.

A w międzyczasie trzeba też odnotować, że sama liczba kart dodanych do zbliżeniowych płatności mobilnych nie jest równa liczbie klientów tych usług. Ta druga, jak wynika z danych, jest niższa.

Czytaj też: Wnioski o 500+ dla Ukraińców dostępne w bankowości online


View Comments
There are currently no comments.